România a trecut lejer de Malta în preliminariile pentru Euro 2020

Cu o formulă mult schimbată față de egalul cu Norvegia, selecționata României a trecut de Malta, scor 4-0 (3-0), în grupa F de calificare la Euro-2020.

George Puşcaş și Ianis Hagi au fost cei mai buni jucători ai echipei noastre. Atacantul a marcat de două ori pentru naţionala lui Cosmin Contra în prima jumătate de oră, minutele 7 și 29.

Chipciu (34) şi Man (90+1) au stabilit scorul final, astfel că România a urcat pe locul al doilea în grupă, în spatele Spaniei, care a învins Suedia cu 3-0.

România a folosit formula: 12. Tătăruşanu – 7. Chipciu, 2. Cristea, 4. Nedelcearu (22. Săpunaru '35), 11. Bancu – 8. Hagi, 5. Băluţă, 18. Marin, 20. Maxim (21. Rotariu '75) – 9. Puşcaş, 13. Keşeru (14. Man '65).

Autor: Andrei Szabo / 24 Iun. 2019

Visul frumos continuă ! România s-a calificat în semifinalele Europeanului de tineret și merge la Jocurile Olimpice

A ieșit așa cum ne-am dorit. România și Franța au terminat la egalitate. Pentru România urmează o semifinală cu Germania, joi, de la ora 19:00.

Autor: Andrei Szabo / 23 Iun. 2019

Antal, din nou decisiv în campionatul Lituaniei

Liviu Antal traversează o perioadă excelentă la Zalgiris.

Autor: Andrei Szabo / 20 Iun. 2019

VIDEO / Mitriță a marcat din nou un gol important pentru New York City FC

rație acestui succes, echipa lui Mitriță s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei US Open.

Liga 1: Viitorul l-a adus pe Ammari, iar Sepsi l-a transferat pe Adebanjo

Echipele din Liga 1 s-au reunit, dar transferurile curg pe bandă rulantă.