VIDEO / Vardar a câștigat Liga Campionilor la handbal masculin

Nici PSG și nici Barcelona nu au triumfat în Liga Campionilor la handbal masculin, deși porneau ca favorite la începutul sezonului.

Echipa macedoneană HC Vardar a cucerit trofeul suprem în handbalul european, după ce a învins în finala competiţiei formaţia Veszprem HC, cu scorul de 27-24 (16-11).

Tot duminică, în finala mică a competiţiei, Barcelona – PGE Vive Kielce, scor 40-35 (20-16).

În semifinale, HC Vardar a eliminat pe Barca, cu 29-27, iar Veszprem HC a trecut dePGE Vive Kielce, cu 33-30.

În 2018, Liga Campionilor a fost câştigată de formaţia franceză Montpellier Handball, care nu a trecut de faza grupelor în această stagiune.

10 Sept. 2019

Reportaj / Fetița care ștergea parchetul se luptă acum pentru România!

Povestea emoționantă a centrului echipei naționale și a campioanei Râmnicu Vâlcea, Mădălina Zamfirescu.

Autor: Maria Sorescu / 08 Sept. 2019

Dobrogea Sud Constanța și SCM Craiova au trecut de primul tur în Cupa EHF

Înainte de mult așteptata ediție a Ligii Campionilor la handbal feminin și masculin, echipele românești au fost implicate în Cupa EHF.

Autor: Vasile Cenuşă / 07 Sept. 2019

Top 20 transferuri în handbalul masculin! Echipele puternice au mutat decisiv

Cele mai importante echipe de handbal masculin din Europa au făcut mişcări importante pe piaţa transferurilor din întreaga lume.

Autor: Flaviu Ilie / 14 Sept. 2019

ANALIZĂ/ Cum a pierdut Team USA trenul spre medalii la Mondial

Team USA a suferit un eșec istoric la Mondialul din China. Americanii au terminat pe locul șapte turneul final, cea mai slabă clasare înregistrată vreodată de naționala Statelor Unite.