Liga 1: Concordia Chiajna a retrogradat după ce a pierdut cu Dunărea

După opt ani în Liga 1, Concordia Chiajna a retrogradat. Formația ilfoveană a fost învinsă în deplasare cu scorul de 2-0, de echipa Dunărea Călăraşi.

Concordia Chiajna nu mai are şanse matematice de salvare de la retrogradare în ultimele două runde.În confruntarea cu Dunărea, golurile călărășenilor au fost marcate de Luchin ’76 şi Ammari ‘90+4.

În minutul 87, de la Concordia a fost eliminat Moussa. Meciul a consemnat și un moment inedit. În minutul 58 al meciului, Cristian Sîrghi, de la gazde, şi Victor Rîmniceanu, portarul Concordiei, s-au ciocnit, incident în urma căruia a fost necesară intervenția ambelor ambulanțe.

Concordia Chiajna retrogradează la puțin timp după ce FRF anunțase că nu maiomologa terenurile cu suprafață de joc artificială.

"E mare păcat pentru că îmi doream foarte mult, dar din păcate nu am ales bine în iarnă şi îmi asum lucrul ăsta. Nu e numai vina jucătorilor, e şi vina mea, eu am condus, eu am făcut selecţia, eu am condus echipa, eu am făcut-o, îmi asum responsabilitatea pentru tot ce s-a întâmplat. N-am făcut meciuri rele. Problema noastră nu a fost jocul şi nu a fost faptul că nu am marcat. Problema noastră a fost că am luat goluri”, a declarat antrenorul Adrian Falub.

Autor: Andrei Szabo / 24 Iun. 2019

Liga 1: Viitorul l-a adus pe Ammari, iar Sepsi l-a transferat pe Adebanjo

Echipele din Liga 1 s-au reunit, dar transferurile curg pe bandă rulantă.

Autor: Andrei Szabo / 23 Iun. 2019

Cristi Pustai, noul antrenor al Dunării Călărași

Plecarea lui Dan Alexa la Astra Giurgiu i-a determinat pe șefii clubului Dunărea Călărași să-i găsească repede înlocuitor.

Autor: Andrei Szabo / 20 Iun. 2019

Cristian Dulca, numit antrenor la U Cluj

După ratarea promovării în Liga 1, Universitatea Cluj o ia de la capăt.

Visul frumos continuă ! România s-a calificat în semifinalele Europeanului de tineret și merge la Jocurile Olimpice

A ieșit așa cum ne-am dorit. România și Franța au terminat la egalitate. Pentru România urmează o semifinală cu Germania, joi, de la ora 19:00.