Teja nu va mai continua pe banca lui FCSB

Titlul câștigat de CFR Cluj a tulburat apele și la FCSB. Conducerea clubului roș-albastru a decis să nu-i prelungească înțelegerea antrenorului Mihai Teja.

Jocul sub comanda acestuia nu a convins, iar criticile s-au întețit mai ales asupra lipsei de coeziune ofensivă. În plus, patronul lui FCSB a trimis săgeți și către stafful medical și numeroasele accidentări din acest sezon.

Conform contractului, ratarea campionatului îi dă dreptul clubului să-i rezilieze contractul lui Teja, începând cu 1 iunie 2019, ceea ce se va întâmpla Teja era plătit cu un salariu de 10 000 lunar. Antrenorul fusese instalat pe banca lui FCSB în decembrie 2018.

Nu se știe încă numele noului antrenor.

Autor: Flaviu Ilie / 21 Iul. 2019

Liga 1: Poli Iași câștigă la limită duelul cu Astra Giurgiu. Dan Alexa renunță la postul său

Poli Iași a câștigat cu 1-0 duelul cu Astra Giurgiu din etapa a doua a Ligii 1 și adună patru puncte după primele două meciuri ale stagiunii.

Ziua de sâmbătă, prolifică pentru stranieri

Stranierii naționalei au avut o zi de sâmbătă prolifică. Goluri și pase de gol au venit din partea celor implicați în meciuri ieri.

VIDEO/ Alexandru Mitriță aduce victoria pentru New York City în minutele de final

New York City a trecut cu 2-1 de Colorado Rapids datorită golului lui Mitriță din minutul 83. A fost al cincilea gol al internaționalului român pentru echipa din MLS.

Patricia Țig a pierdut în ultimul act la BRD Bucharest Open

Patricia Țig a fost la un pas de a scrie istorie devenind prima jucătoare din istorie ce câștigă un turneu WTA din postura de jucătoare neclasată.