Gyor a triumfat în Liga Campionilor la handbal feminin

Echipa de handbal feminin Gyor ETO și-a confirmat statutul de favorită la câștigarea Ligii Campionilor. Gruparea maghiară s-a impus și la ediţia din 2019, după ce a învins formaţia rusă Rostov Don.

Echipa la care evoluează Crina Pintea a câștigat cu 25-24 (15-11) în finala competiţiei, din cadrul Turneului Final Four de la Budapesta. Gyor câștigase trofeul și anul trecut.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Amorim 7 goluri, Gorbicz 6, pentru Gyor, respectiv Abbingh 5, pentru Rostov. Eduarda Amorim şi Anita Gorbicz au ridicat trofeul pentru a cincea oară.

Formaţia norvegiană Vipers a cucerit medaliile de bronz, după 31-30 (15-16) cu Metz.

Autor: Maria Sorescu / 20 Mai 2019

Mutări importante la campioana SCM Râmnicu Vâlcea: 6 plecări și 6 veniri

SCM Râmnicu Vâlcea a produs marea surpriză în competiția internă de handbal feminin, devenind campioană.

Autor: Andrei Szabo / 18 Mai 2019

CSM București a câștigat Cupa Challenge la handbal masculin

Cupa Challenge a devenit o miză pentru echipele de handbal masculin din România.

Autor: Maria Sorescu / 15 Mai 2019