Gyor a triumfat în Liga Campionilor la handbal feminin

Echipa de handbal feminin Gyor ETO și-a confirmat statutul de favorită la câștigarea Ligii Campionilor. Gruparea maghiară s-a impus și la ediţia din 2019, după ce a învins formaţia rusă Rostov Don.

Echipa la care evoluează Crina Pintea a câștigat cu 25-24 (15-11) în finala competiţiei, din cadrul Turneului Final Four de la Budapesta. Gyor câștigase trofeul și anul trecut.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Amorim 7 goluri, Gorbicz 6, pentru Gyor, respectiv Abbingh 5, pentru Rostov. Eduarda Amorim şi Anita Gorbicz au ridicat trofeul pentru a cincea oară.

Formaţia norvegiană Vipers a cucerit medaliile de bronz, după 31-30 (15-16) cu Metz.

Autor: Andrei Szabo / 12 Iul. 2019

Vlad Enăchescu, numit coordonator al secției de handbal la CSM București

Clubul CSM București a schimbat coordonatorul compartimentului de handbal.

Autor: Andrei Szabo / 27 Iun. 2019

Râmnicu Vâlcea și CSM București și-au aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor

România va avea două echipe în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin.

Autor: Maria Sorescu / 21 Iun. 2019

CSM Bucureşti, acceptată direct în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

Deși nu a câștigat campionatul, echipa feminină de handbal CSM Bucureşti a fost acceptată în Liga Campionilor, ediţia 2019/2020, în faza grupelor.

Autor: Flaviu Ilie / 21 Iul. 2019

Liga 1: Poli Iași câștigă la limită duelul cu Astra Giurgiu. Dan Alexa renunță la postul său

Poli Iași a câștigat cu 1-0 duelul cu Astra Giurgiu din etapa a doua a Ligii 1 și adună patru puncte după primele două meciuri ale stagiunii.

Patricia Țig a pierdut în ultimul act la BRD Bucharest Open

Patricia Țig a fost la un pas de a scrie istorie devenind prima jucătoare din istorie ce câștigă un turneu WTA din postura de jucătoare neclasată.

Ziua de sâmbătă, prolifică pentru stranieri

Stranierii naționalei au avut o zi de sâmbătă prolifică. Goluri și pase de gol au venit din partea celor implicați în meciuri ieri.