Duckadam s-a întâlnit cu președintele Consiliului European, Donald Tusk

Summit-ul UE de la Sibiu a fost prilej de întâlnire pentru Donald Tusk, preşedintele Consiliului European, şi Helmuth Duckadam.

Cei doi au făcut schimb de cadouri şi oficialul european s-a lăudat pe reţelele de socializare cu această întâlnire.

Donald Tusk amintise numele lui Duckadam în luna ianuarie, la evenimentul prin care România a preluat preşedinţia Consiliului European.

La Sibiu, fostul portar al Stelei i-a oferit lui Tusk o sticlă de pălincă, o pereche de mănuşi pe care le-a semnat şi un tricou al Stelei imprimat cu numărul 1 şi cu numele lui Donald Tusk.

Oficialul european a postat ulterior pe reţelele de socializare câteva fotografii dela întâlnire, însoțite de impresii.

”Locul perfect pentru a-l întâlni pe eroul naţioal al României, cunoscut drept ”eroul de la Sevilla” în 1986: Helmuth Duckadam”, a fost unul dintre mesajele postat de Tusk.

Autor: Flaviu Ilie / 21 Iul. 2019

Ziua de sâmbătă, prolifică pentru stranieri

Stranierii naționalei au avut o zi de sâmbătă prolifică. Goluri și pase de gol au venit din partea celor implicați în meciuri ieri.

VIDEO/ Alexandru Mitriță aduce victoria pentru New York City în minutele de final

New York City a trecut cu 2-1 de Colorado Rapids datorită golului lui Mitriță din minutul 83. A fost al cincilea gol al internaționalului român pentru echipa din MLS.

Gareth Bale, tratat nedrept de Real Madrid. Ce urmează pentru starul galez?

Zinedine Zidane a declarat că dorește să scape cât mai repede de Gareth Bale, reacție cam nedreaptă având în vedere impactul galezului în istoria recentă a clubului.

Liga 1: Poli Iași câștigă la limită duelul cu Astra Giurgiu. Dan Alexa renunță la postul său

Poli Iași a câștigat cu 1-0 duelul cu Astra Giurgiu din etapa a doua a Ligii 1 și adună patru puncte după primele două meciuri ale stagiunii.

Patricia Țig a pierdut în ultimul act la BRD Bucharest Open

Patricia Țig a fost la un pas de a scrie istorie devenind prima jucătoare din istorie ce câștigă un turneu WTA din postura de jucătoare neclasată.