Mario Rondon, motorul lui Gaz Metan Mediaș, spectaculos și în derby-ul Sibiului

Din Venezuela nu vin doar vești proaste, legate de lupta pentru putere. Venezuela dă și lucruri pozitive, precum un fotbalist extraordinar pentru Liga 1, Mario Rondon.

Un atacant care a dovedit la 33 de ani că poate fi decisiv în campionatul nostru și că talentul poate ieși cu ușurință în evidență.

Iar Gaz Metan Mediaş profită din plin de serviciile sud-americanului. Cu Rondon în mare formă, Gazul a învins cu scorul de 4-1 Hermannstadt, într-un meci din etapa a opta a play-out-ului Ligii I.

Rondon a înscris de trei ori, în minutele 25, 67 (penalty) și 72, iar Caiado l-a completat în minutul 70. Rondon i-a cucerit pe fanii Ligii 1 și în 2018, când deși nu a stat mult la Mediaș a fost la fel de spectaculos și util.

Este un fotbalist despre care se vorbește prea puțin, deși aportul său în jocul Gazului este substanțial. La fel de important ca un motor la o mașină sau precum gazul pentru economia Mediașului.

Autor: Flaviu Ilie / 21 Iul. 2019

Liga 1: Poli Iași câștigă la limită duelul cu Astra Giurgiu. Dan Alexa renunță la postul său

Poli Iași a câștigat cu 1-0 duelul cu Astra Giurgiu din etapa a doua a Ligii 1 și adună patru puncte după primele două meciuri ale stagiunii.

Ziua de sâmbătă, prolifică pentru stranieri

Stranierii naționalei au avut o zi de sâmbătă prolifică. Goluri și pase de gol au venit din partea celor implicați în meciuri ieri.

VIDEO/ Alexandru Mitriță aduce victoria pentru New York City în minutele de final

New York City a trecut cu 2-1 de Colorado Rapids datorită golului lui Mitriță din minutul 83. A fost al cincilea gol al internaționalului român pentru echipa din MLS.

Patricia Țig a pierdut în ultimul act la BRD Bucharest Open

Patricia Țig a fost la un pas de a scrie istorie devenind prima jucătoare din istorie ce câștigă un turneu WTA din postura de jucătoare neclasată.