Dragoș Grigore, marcator in extremis pentru Ludogoreț

Ludogoreţ Razgrad rămâne lider în campionatul Bulgariei, după o remiză în deplasare. Dragoş Grigore a înscris golul egalizator în meciul cu formaţia Beroe, 1-1, în etapa a şasea a play-off-ului campionatului Bulgariei.

Grigore a marcat în minutul 90+3, dintr-o pasă a lui Adrian Popa. Gazdele au deschis scorul în minutul 85, prin Eugenio.

Dragoş Grigore şi Cosmin Moţi au fost integralişti la Ludogoreţ. Claudiu Keşeru a jucat până în minutul 71, iar Adrian Popa a intrat pe teren în minutul 79.

Ludogoreţ Razgrad este lider în clasament, cu 71 de puncte, urmată de ŢSKA Sofia, care are 65 de puncte şi un joc mai puţin.

Autor: Andrei Szabo / 29 Mai 2020

Liga 2: Dorinel Munteanu s-a despărțit de CSM Reșița

Sezonul în Liga a II-a a fost înghețat, iar echipele aflate de la locul 7 în jos au intrat în vacanță.

Autor: Andrei Szabo / 28 Mai 2020

Competițiile sportive în aer liber se pot relua de la 1 iunie, anunță președintele Klaus Iohannis

Autoritățile române continuă programul de relaxare graduală a măsurilor de limitare a pandemiei de coronavirus, iar sportul este influențat în acest context.

28 Mai 2020

Paradoxul fotbalului românesc. Fotbaliștii nu mai rezistă în cantonament, dar se plictiseau și acasă

Liga 1 este un tărâm al paradoxurilor, inclusiv pe timp de pandemie.

Autor: Andrei Szabo / 30 Mai 2020

Bundesliga: Bayern mărșăluiește spre titlu, Hertha continuă să impresioneze

Bayern Munchen a mai făcut un pas spre al optulea titlu consecutiv de campioană în Germania.

Autor: Maria Sorescu / 30 Mai 2020

Sud-africanul Franco Smith este noul selecționer al Italiei

Naționala de rugby a Italiei are un nou selecționer. Este vorba de sud-africanul Franco Smith, după cum anunță președintele federației italiene.

Bogdan Stancu și-a prelungit contractul cu Genclerbirligi

Bogdan Stancu joacă din 2011 în campionatul Turciei, unde s-a remarcat în mod constant.