Europa League: victorii pentru Arsenal, Benfica, Chelsea și Valencia

Sferturile de finală ale Europa League nu au adus mari surprize, într-o primă manșă cu multe goluri.

Arsenal Londra s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-0 în fața celor de la Napoli, cu Vlad Chiricheş rezervă. Golurile tunarilor au fost marcate de Ramsey (15) şi Koulibaly (25 - penalti).

Și cealaltă echipă engleză din competiție a câștigat, în Cehia. Slavia Praga, fără Alexandru Băluţă în lot, a fost învinsă pe teren propriu, scor 1-0, de Chelsea Londra, prin golul marcat de Marcos Alonso, în minutul 36.

Benfica s-a impus în meciul cu Eintracht Frankfurt, scor 4-2. Pentru Benfica au marcat Joao Felix (21-penalti, 43, 54) şi Dias (50), în timp ce pentru germani au înscris Jovic (40) şi Paciencia (72).

Într-un duel spaniol, cu echipe despărțite de 60 de km, Valencia a trecut de Villarreal, scor 3-1. Golurile au fost marcate de Goncalo Guedes (6, 90+3) şi Wass (90+1), respectiv Cazorla (36 - penalti).

Meciurile retur vor avea loc săptămâna viitoare.

Autor: Andrei Szabo / 20 Apr. 2019

Juventus, din nou campioana Italiei. Record pentru Cristiano Ronaldo

Juventus Torino a monopolizat campionatul Italiei.

Stranieri în acțiune: Rotariu marchează din nou, Grigore punctează din penalty

După ce Răzvan Marin și Nicolae Stanciu u marcat vineri, alți internaționali au ieșit în evidență

Autor: Maria Sorescu / 19 Apr. 2019

Stranierii se remarcă: Răzvan Marin și Nicolae Stanciu au marcat

Fotbaliștii echipei naționale au început bine week-endul.

Autor: Maria Sorescu / 20 Apr. 2019

Țucudean, revenire decisivă pentru CFR Cluj

CFR Cluj se menține lider în Liga 1, după ce a câștigat deplasarea de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a şasea a play-off-ului.