SC Miercurea Ciuc va juca finala Erste Liga

Erste Liga, competiția regională de hochei, va avea o finalistă din România.

SC Miercurea Ciuc s-a calificat în ultimul act după o victorie dramatică obţinută în faţa formaţiei ungare UTE, cu scorul de 5-4 (1-2, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0), după două reprize de prelungiri, în al şaselea meci din semifinală.

Harghitenii au câştigat seria cu scorul de 4-2 la general, sistemul de desfăşurare fiind cel mai bun din şapte partide.

În finală, SC Miercurea Ciuc o va înfrunta pe Ferencvaros Telekom Budapesta. Primele două meciuri vor avea loc la Budapesta, pe 26 şi 27 martie.

Autor: Andrei Szabo / 27 Sept. 2019

Victorii pentru Corona Braşov şi SC Miercurea Ciuc în Erste Liga

Corona Braşov şi SC Miercurea Ciuc au arătat un joc bun în acest start de sezon al Erste Liga, competiția internațională regională de hochei pe gheață.

Autor: Andrei Szabo / 05 Sept. 2019

Campionatul Național de hochei pe gheață începe cu 7 echipe la start

Noul sezon la hochei pe gheață începe sub semnul echilibrului.

Autor: Andrei Szabo / 04 Mai 2019

VIDEO/ Selecționata de hochei masculin a României a promovat în grupa a doua mondială

Selecţionata României a cunoscut o transformare uluitoare la turneul din grupa a treia valorică a hocheiului mondial.

Autor: Maria Sorescu / 19 Noi. 2019

Mauricio Pochettino a fost demis de la Tottenham

În vârstă de 47 de ani, Pochettino a venit la Spurs în mai 2014.

Autor: Andrei Szabo / 19 Noi. 2019

Naționala de tineret a României s-a încurcat în Irlanda de Nord

După victoria cu 4-1 în fața Finlandei, România a mers cu gânduri mari în Irlanda de Nord.