S-au stabilit sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin

Opt echipe au mai rămas în cursa pentru trofeul Cupei României. În urma tragerii la sorți, SCM Râmnicu Vâlcea și CSM Bucureşti vor avea adversare accesibile

Programul complet al sferturilor:

SCM Râmnicu Vâlcea - CSM Galaţi;

AHCM Slobozia - CSM Bucureşti;

HC Zalău - Gloria Bistriţa;

Măgura Cisnădie - Universitatea Cluj.

Partidele vor avea loc în 30-31 martie, urmând ca programul exact să fie confirmat în cel mai scurt timp de Federaţia Română de Handbal.

Autor: Andrei Szabo / 12 Iul. 2019

Vlad Enăchescu, numit coordonator al secției de handbal la CSM București

Clubul CSM București a schimbat coordonatorul compartimentului de handbal.

Autor: Andrei Szabo / 27 Iun. 2019

Râmnicu Vâlcea și CSM București și-au aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor

România va avea două echipe în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin.

Autor: Maria Sorescu / 21 Iun. 2019

CSM Bucureşti, acceptată direct în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

Deși nu a câștigat campionatul, echipa feminină de handbal CSM Bucureşti a fost acceptată în Liga Campionilor, ediţia 2019/2020, în faza grupelor.

Autor: Viorel Berbece / 18 Iul. 2019

FCSB și Universitatea Craiova merg la braț în turul doi preliminar al Europa League, într-o seară cu multe surprize

Cum era de așteptat, Universitatea Craiova și FCSB s-au impus și în manșa retur din turul 1 preliminar al Europa League, într-o seară europeană cu multe surprize.

Autor: Flaviu Ilie / 18 Iul. 2019

Patricia Țig, surpriză de proporții la BRD Bucharest Open

Patricia Țig, revenită în circuit după doi ani de pauză, a trecut de Anastasia Sevastova, locul 11 WTA, în optimile de la BRD Bucharest Open.

Simona, the best is yet to come sau de ce Halep va reuși și mai mult de acum încolo

Simona Halep a câștigat de o manieră categorică turneul de la Wimbledon, iar finala cu nemesis-ul numit Serena Williams a venit ca o încununare a eforturilor sale din ultima vreme. Ce urmează pentru Simona? Noi credem că acesta e doar începutul apogeului în tenis pentru campioana noastră.