Barcelona și Liverpool avansează în Liga Campionilor

Barcelona-Lyon și Bayern-Liverpool au început practic de la 0-0, după meciuri fără gol în tur. Retururile au fost total contrare.

FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a trecut cu scorul de 5-1 de Olympique Lyon. Messi a fost omul meciului pe Camp Nou.

Pentru FC Barcelona au marcat Messi '18 (penalty), '78, Coutinho '31, Pique '81 şi Dembele '86, în timp ce pentru Lyon a înscris Tousart '58.

Și Liverpool a făcut un meci mare la Munchen. Cormoranii s-au impus cu 3-1, prin golurile lui Mane '26 şi '84 şi Van Dijk '69, în timp ce Bayern a punctat prin autogolul lui Matip, din minutul 39.

Autor: Andrei Szabo / 22 Mai 2019

FRF solicită UEFA să reducă accesul în grupele Ligii Campionilor pentru echipele din campionatele tari

Lipsa de performanțe din fotbalul românesc le-a dat idei șefilor fotbalului de la noi.

Rudi Garcia și-a reziliat contractul cu Marseille

Olympique Marseille a avut un sezon dezamăgitor, nereușind să prindă un loc de cupe europene.

Numele lui e anduranță. Aduriz și-a prelungit contractul cu Bilbao

Fanii lui Athletic Bilbao pot sta liniștiți. Unul dintre idolii tribunelor va continua să joace pe San Mames.

Autor: Maria Sorescu / 22 Mai 2019

Liga Zimbrilor: Dinamo a devenit campiaoana României

Dinamo Bucureşti și păstrat titlul de campioană națională la handbal masculin.

Măgura Cisnădie face numeroase schimbări de lot

Măgura Cisnădie a terminat campionatul pe poziția a patra și are planuri mari în continuare.