Românca a oferit un scurt interviu celor de la Tennis Channel, în care a spus că şi-ar dori ca rolul ei într-un film să fie jucat de Julia Roberts.

De asemenea, numărului 2 mondial îi place să asculte cântecele lui Pharrell Williams, deoarece acestea sunt vesele, iar cel mai bun lucru în circuit este că îşi face cunoştinţe multe.

Iată mai jos materialul realizat de Tennis Channel:

Autor: Andrei Szabo / 16 Aug. 2019

Amendă considerabilă pentru Nick Kyrgios

Tenismenul australian Nick Kyrgios a ieșit din nou în evidență după un comportament nesportiv la turneul de la Cincinnati.

15 Aug. 2019

Campionii BRD Bucharest Wheelchair Tennis 2019

Federația Română de Tenis, în parteneriat cu COSR, și cu asociațiile MISENA și APPSP, a organizat "BRD Bucharest Wheelchair Tennis" și în 2019.

Autor: Vasile Cenușă / 14 Aug. 2019

Simona Halep trece în optimi la Cincinnati

După ce a abandonat în sferturi la Rogers Cup, Simona Halep caută să-și apere punctele cucerite anul trecut la Cincinnati, turneu de categoria Premier 5. Românca a avut un meci greu cu rusoaica Alexandrova, dar la final a ieșit învingătoare.

Autor: Flaviu Ilie / 17 Aug. 2019

Liga 2: FC Argeș câștigă la limită derby-ul etapei a treia împotriva "U" Cluj

FC Argeș a trecut de "U" Cluj la limită, scor 1-0, datorită golului înscris de căpitanul Năstăsie în minutul 58.

Autor: Maria Sorescu / 17 Aug. 2019

San Antonio Spurs retrage tricoul cu numărul purtat de Tony Parker

Tony Parker este apreciat de fanii și conducerea lui San Antonio Spurs.

Autor: Viorel Berbece / 17 Aug. 2019

Liga 2/ UTA adoră 3-0. Gloria și Metaloglobus fac și ele scor. Primele rezultate ale etapei a treia

A început și etapa a treia din noul sezon de Liga2. În meciurile jucate la ora 11 am asistat la o adevărată ploaie de goluri. UTA și Gloria Buzău își continuă parcursul perfect.