MotoGP: Andrea Dovizioso a triumfat în prima cursă a sezonului

Andrea Dovizioso (Ducati) a debutat cu dreptul în noul sezon al Campionatului Mondial de motociclism viteză. Italianul a câștigat prima etapă de MotoGP, desfăşurată în Qatar.

Pe locul doi s-a clasat Marc Marquez (Honda), iar al treilea a terminat Cal Crutchlow (Honda).

La Moto2, cursa a fost câştigată de italianul Lorenzo Baldassarri (Kalex), iar la Moto3 s-a impus japonezul Kaito Toba (Honda).

Etapa următoare, Marele Premiu al Argentinei, va avea loc la 31 martie.

Autor: Andrei Szabo / 08 Mar. 2019

Formula 1: Pilotul cu cel mai rapid tur de cursă ar putea primi un punct

Formula 1 pregătește o inovație în modul de punctare.

Autor: Andrei Szabo / 01 Feb. 2019

Formula 1: Echipa Sauber își schimbă numele din acest sezon

Formula 1 este tot mai aproape de startul unui nou sezon.

Autor: Andrei Szabo / 17 Ian. 2019

Nasser al-Attiyah a câştigat Raliul Dakar la clasa auto. Toby Price s-a impus la moto

Raliul Dakar a ajuns la final. Pilotul qatariot Nasser al-Attiyah (Toyota) a câştigat competiția, la Lima.

Autor: Andrei Szabo / 20 Mar. 2019

Eșecuri drastice pentru naționalele României de fotbal de U17 și U19

Echipele naţionale de fotbal rezervate jucătorilor sub 17 ani și sub 19 ani au debutat cu înfrângeri rușinoase la Turul de Elită.

Autor: Andrei Szabo / 19 Mar. 2019