Adina Diaconu, campioană europeană de tineret la tenis de masă. Rareș Sipos, medaliat cu bronz

Adina Diaconu a dat dovadă de maturitate în cadrul Campionatului European Under 21 de tenis de masă. Românca a câștigat medalia de aur la competiția găzduită de Portugalia.

Diaconu a învins-o în finală pe rusoaica Maria Malanina, scor 4-0 (13-11, 11-6, 11-9, 11-7).

Printre adversarele Mariei Malanina pe tabloul principal s-a aflat şu Tania Plăian, de care sportiva din Rusia a trecut în semifinale. Plăian a obţinut bronzul european.

Tot duminică, Rareş Sipos a obţinut medalia de bronz la simplu masculin. Competiția băieților a fost câștigată de grecul Ioanis Sgouropoulos.

Autor: Andrei Szabo / 29 Aug. 2020

Start în Le Tour. Alexander Kristoff a câștigat prima etapă

Turul Franței era programat să înceapă în luna iunie, dar pandemia de coronavirus a amânat startul.

Autor: Andrei Szabo / 20 Aug. 2020

Volei Alba Blaj a anunțat lotul pentru sezonul viitor și un buget mai mic cu 35%

Pandemia de coronavirus a afectat voleiul românesc și dn punct de vedere financiar.

Autor: Maria Sorescu / 18 Aug. 2020

Arcada Galați, reprezentanta României în Liga Campionilor, și-a prezentat lotul pentru sezonul viitor

Formația va fi condusă în continuare pe bancă de Sergiu Stancu

Autor: Maria Sorescu / 11 Oct. 2020

Nadal, zeul zgurii. Rafa a câștigat al 13-lea titlu la Roland Garros

Spaniolul Rafael Nadal, locul 2 ATP, a triumfat mai clar decât ne-am fi așteptat al 13-lea trofeu de simplu la Roland Garros.

Autor: Andrei Szabo / 11 Oct. 2020

Jocul TARGET, destinat educației antidoping a copiilor și tinerilor, a fost lansat

UNEFS, în calitate de partener al proiectului Erasmus Plus Sport intitulat „GAME - utilizarea jocului în îmbunătățirea culturii performanței în rândul tinerilor”, anunță lansarea jocului TARGET.

Autor: Maria Sorescu / 08 Oct. 2020