Adina Diaconu, campioană europeană de tineret la tenis de masă. Rareș Sipos, medaliat cu bronz

Adina Diaconu a dat dovadă de maturitate în cadrul Campionatului European Under 21 de tenis de masă. Românca a câștigat medalia de aur la competiția găzduită de Portugalia.

Diaconu a învins-o în finală pe rusoaica Maria Malanina, scor 4-0 (13-11, 11-6, 11-9, 11-7).

Printre adversarele Mariei Malanina pe tabloul principal s-a aflat şu Tania Plăian, de care sportiva din Rusia a trecut în semifinale. Plăian a obţinut bronzul european.

Tot duminică, Rareş Sipos a obţinut medalia de bronz la simplu masculin. Competiția băieților a fost câștigată de grecul Ioanis Sgouropoulos.

Autor: Andrei Szabo / 21 Mai 2019

Sepsi este din nou campioana României la baschet feminin

Sfântu Gheorghe este capitala baschetului feminin.

Autor: Maria Sorescu / 20 Mai 2019

Darko Zakoc va continua pe banca lui Volei Alba Blaj

Campioana CSM Volei Alba Blaj l-a convins pe antrenorul Darko Zakoc să rămână în „Mica Romă”.

Autor: Maria Sorescu / 18 Mai 2019

Echipa masculină de tenis de masă, ca și calificată la Campionatul European

Duminică se va disputa partida România - Serbia.

Autor: Maria Sorescu / 22 Mai 2019

Liga Zimbrilor: Dinamo a devenit campiaoana României

Dinamo Bucureşti și păstrat titlul de campioană națională la handbal masculin.

Autor: Andrei Szabo / 22 Mai 2019

FRF solicită UEFA să reducă accesul în grupele Ligii Campionilor pentru echipele din campionatele tari

Lipsa de performanțe din fotbalul românesc le-a dat idei șefilor fotbalului de la noi.

Măgura Cisnădie face numeroase schimbări de lot

Măgura Cisnădie a terminat campionatul pe poziția a patra și are planuri mari în continuare.