Adina Diaconu, campioană europeană de tineret la tenis de masă. Rareș Sipos, medaliat cu bronz

Adina Diaconu a dat dovadă de maturitate în cadrul Campionatului European Under 21 de tenis de masă. Românca a câștigat medalia de aur la competiția găzduită de Portugalia.

Diaconu a învins-o în finală pe rusoaica Maria Malanina, scor 4-0 (13-11, 11-6, 11-9, 11-7).

Printre adversarele Mariei Malanina pe tabloul principal s-a aflat şu Tania Plăian, de care sportiva din Rusia a trecut în semifinale. Plăian a obţinut bronzul european.

Tot duminică, Rareş Sipos a obţinut medalia de bronz la simplu masculin. Competiția băieților a fost câștigată de grecul Ioanis Sgouropoulos.

Autor: Maria Sorescu / 23 Feb. 2020

Alex Ovechkin scrie istorie în NHL. A marcat golul 700

Alex Ovechkin demonstrează încă o dată că este ca vinul care devine din ce în ce mai bun odată cu trecerea timpului.

Autor: Andrei Szabo / 22 Feb. 2020

Naționala de rugby a României a învins Spania în Rugby Europe Championship

După eșecurile cu Portugalia și Georgia, naţionala României de rugby a bifat prima victorie în Rugby Europe Championship.

Autor: Andrei Szabo / 21 Feb. 2020

Schimbare de antrenori la echipa de hochei Corona Brașov

Julius Penzes va rămâne în hocheiul românesc ca selecționer al echipei naționale.

Autor: Maria Sorescu / 24 Feb. 2020

Dugandzic, eroul lui FC Botoșani, un vârf prea bun pentru Liga 1

FC Botoșani a terminat pe locul al treilea în sezonul regulat, iar în acest an a impresionat în ofensivă, asta și datorită atacantului Marko Dugandzic.

Autor: Andrei Szabo / 24 Feb. 2020

Liga 2: UTA, un exemplu de pragmatism și organizare

UTA demonstrează că nu a slăbit după cele două luni și jumătate de pauză.

Liga 1: Gaz Metan și Astra merg în play-off, Viitorul va juca în play-out

Lupta pentru play-off-ul Ligii 1 a fost tranșată. Gaz Metan Mediaş şi Astra Giurgiu şi-au asigurat prezenţa între primele șase în urma ultimei etape din sezonul regulat.