Liga Florilor: CSM București a învins fără probleme Corona Brașov

CSM Bucureşti nu a avut probleme în confruntarea cu ASC Corona Braşov, în etapa a 15-a din Liga Florilor. Fără Eliza Buceschi, Laura Chiper, Georgiana Ciuciulete, Ekaterina Vetkova și Larisa Tămaş accidentate, brașovencele nu au rezistat decât 20 de minute în fața „tigroaicelor”.

CSM București s-a impus cu scorul de 38-27 (19-14), pe teren propriu. Meciul a consemnat revenirea Anei Berbece în lotul Brașovului.

Din echipa ''tigroaicelor'' s-au remarcat Claudia Constantinescu, cu 5 goluri, Elizabeth Omoregie, 5 goluri, Iulia Curea 5 goluri, Aneta Udriştioiu 4 goluri și Jovanka Radicevic 4 goluri.

Pentru Corona, cele mai bune marcatoare au fost Sorina Tîrcă și Marina Dmitrovic, cu câte 6 goluri.

Cristina Neagu a fost prezentă în tribună la meciul pe care colegile sale l-au câştigat la 11 goluri diferență.

În clasament, CSM Bucureşti ocupă primul loc, cu 39 puncte (14 jocuri), urmată de SCM Râmnicu Vâlcea, 39 p (13 j), CS Minaur Baia Mare, 25 p (14 j) și CS Măgura Cisnădie, 23 p (13 j).

Autor: Vasile Cenușă / 15 Aug. 2019

Încă un transfer tare pentru Ligă la Dinamo. A semnat Jamali

După Jakov Vrankovic, campioana României la handbal masculin a mai făcut un transfer util în vederea participării cu succes în următoarea ediție de Liga Campionilor.

Autor: Andrei Szabo / 14 Aug. 2019

Handbalul rămâne singurul sport de echipă în cadrul CSM București

Echipa de handbal feminin CSM București este singurul proiect care mai beneficiază de susținere din partea Primăriei Capitalei.

Autor: Maria Sorescu / 13 Aug. 2019

Vipers Kristiansand i-a găsit înlocuitoare lui Kristine Lunde. Pe lista preliminară a fost și o româncă

Echipa norvegiană Vipers Kristiansand a primit o grea lovitură în momentul în care portărița Kristine Lunde s-a accidentat.

Autor: Flaviu Ilie / 17 Aug. 2019

Liga 2: FC Argeș câștigă la limită derby-ul etapei a treia împotriva "U" Cluj

FC Argeș a trecut de "U" Cluj la limită, scor 1-0, datorită golului înscris de căpitanul Năstăsie în minutul 58.

Autor: Maria Sorescu / 17 Aug. 2019

San Antonio Spurs retrage tricoul cu numărul purtat de Tony Parker

Tony Parker este apreciat de fanii și conducerea lui San Antonio Spurs.

Autor: Viorel Berbece / 17 Aug. 2019

Liga 2/ UTA adoră 3-0. Gloria și Metaloglobus fac și ele scor. Primele rezultate ale etapei a treia

A început și etapa a treia din noul sezon de Liga2. În meciurile jucate la ora 11 am asistat la o adevărată ploaie de goluri. UTA și Gloria Buzău își continuă parcursul perfect.