Liga Florilor: CSM București a învins fără probleme Corona Brașov

CSM Bucureşti nu a avut probleme în confruntarea cu ASC Corona Braşov, în etapa a 15-a din Liga Florilor. Fără Eliza Buceschi, Laura Chiper, Georgiana Ciuciulete, Ekaterina Vetkova și Larisa Tămaş accidentate, brașovencele nu au rezistat decât 20 de minute în fața „tigroaicelor”.

CSM București s-a impus cu scorul de 38-27 (19-14), pe teren propriu. Meciul a consemnat revenirea Anei Berbece în lotul Brașovului.

Din echipa ''tigroaicelor'' s-au remarcat Claudia Constantinescu, cu 5 goluri, Elizabeth Omoregie, 5 goluri, Iulia Curea 5 goluri, Aneta Udriştioiu 4 goluri și Jovanka Radicevic 4 goluri.

Pentru Corona, cele mai bune marcatoare au fost Sorina Tîrcă și Marina Dmitrovic, cu câte 6 goluri.

Cristina Neagu a fost prezentă în tribună la meciul pe care colegile sale l-au câştigat la 11 goluri diferență.

În clasament, CSM Bucureşti ocupă primul loc, cu 39 puncte (14 jocuri), urmată de SCM Râmnicu Vâlcea, 39 p (13 j), CS Minaur Baia Mare, 25 p (14 j) și CS Măgura Cisnădie, 23 p (13 j).

Autor: Maria Sorescu / 13 Feb. 2019

Alina Czeczi-Vătu, marcatoarea supremă din Liga Florilor

Alina Czeczi-Vătu are 29 de ani și produce un joc spectaculos în tricoul celor de la HC Dunărea.

Ziua prelungirilor în handbalul feminin european: Mayonnade continuă cu Metz, Greta Marton rămâne la Ferencvaros

Numeroase cluburi de handbal se gândesc deja în perspectivă și încearcă să-și țină jucătoarele de valoare.

Autor: Maria Sorescu / 12 Feb. 2019

Amanda Kurtovic nu va continua la CSM București. Nordica a semnat cu Gyor

CSM Bucureşti este un capitol încheiat pentru handbalista Amanda Kurtovic.

Autor: Flaviu Ilie / 16 Feb. 2019

Analiză/ Asemănările dintre Mohamed Salah și James Harden

Mohamed Salah și James Harden au fost comparați pe baza prestațiilor din acest sezon, în Premier League, respectiv NBA, iar între cei doi au fost găsite mai multe asemănări.

VIDEO/ Răzvan Marin, îmcă un gol pentru Standard Liege în campionatul Belgiei

Răzvan Marin a ajuns la patru goluri în acest sezon după reușita de vineri seara din meciul cu Lokeren.

Autor: Flaviu Ilie / 14 Feb. 2019

Tottenham câștigă la scor de neprezentare duelul cu Borussia Dortmund și este cu un pas în sferturile UEFA Champions League

Lucien Favre a pierdut duelul cu omologul său, Mauricio Pochettino, iar Dortmund este cu un pas în afara competiției.