Carlos Fortes a semnat cu U Craiova

Craiova a acoperit golul lăsat de plecarea lui Alexndru Mitriță în Statele Unite. Carlos Fortes a devenit noul atacant al grupării din Oltenia.

Portughezul de 25 de ani a semnat cu Universitatea Craiova un contract valabil pe 3 sezoane şi jumătate, cu opţiune de prelungire pe încă un an, a anunţat clubul din Bănie.

Carlos Fortes a reușit să se remarce în acet sezon la Gaz Metan Mediaș, pentru care a marcat de cinci ori şi a oferit două pase decisive.

El va evolua la Craiova cu tricoul cu numărul 29. Gruparea din Bănie a pătit 250.000 de euro, plus 20% din viitorul transfer celor de la Gaz Metan Mediaș.

Autor: Flaviu Ilie / 16 Feb. 2019

VIDEO/ Răzvan Marin, îmcă un gol pentru Standard Liege în campionatul Belgiei

Răzvan Marin a ajuns la patru goluri în acest sezon după reușita de vineri seara din meciul cu Lokeren.

Autor: Andrei Szabo / 11 Feb. 2019

Concordia Chiajna l-a adus pe Koutroumpis, dar s-a despărțit de alți trei fotbaliști

Concordia Chiajna este într-o permanentă transformare în încercarea de a se salva de la retrogradare.

Liga 1: Gabi Iancu a semnat cu Dunărea Călărași, Poli Iași l-a adus pe Joao Teixeira

Echipele din Liga 1 continuă să facă transferuri deși campionatul s-a reluat.

Autor: Flaviu Ilie / 14 Feb. 2019

Tottenham câștigă la scor de neprezentare duelul cu Borussia Dortmund și este cu un pas în sferturile UEFA Champions League

Lucien Favre a pierdut duelul cu omologul său, Mauricio Pochettino, iar Dortmund este cu un pas în afara competiției.

Autor: Flaviu Ilie / 13 Feb. 2019

Real Madrid, chinuită de gașca lui Erik Ten Hag! Ajax, aproape de un rezultat mare

Real Madrid a avut o misiune dificilă în duelul cu Ajax din turul optimilor UCL, însă a trecut cu bine de test câștigând cu 2-1 datorită golurilor lui Benzema și Asensio.