Autor: Andrei Szabo
Miami Heat a decis să-l recompenseze pe unul dintre cei mai buni baschetbaliști din istoria francizei. Astfel, gruparea din NBA a anunţat că va retrage tricoul cu numărul 1 purtat de Chris Bosh.
Baschetbalistul de 34 de ani a câştigat cu Miami Heat două titluri NBA, în 2012 şi 2013. Acesta va fi al patrulea tricou retras de Miami Heat după cele purtate de Alonzo Mourning (numărul 33), Tim Hardaway (numărul 10) şi Shaquille O'Neal (numărul 32).
De asemenea, şi tricoul cu numărul 23 este retras, în semn de omagiu pentru Michael Jordan, deşi acesta nu a jucat niciodată la franciza din Miami.
YOLO Events, organizatorul celei mai mari serii de evenimente multisport din România, anunță lansarea unui parteneriat strategic cu Ajungem MARI, programul educațional pentru copiii și tinerii instituționalizați al Asociației Lindenfeld.
Turul României 2025 la ciclism vine cu noutăți interesante în acest an, atât legate de traseu, cât și de televizare. Toate detaliile în cele ce urmează!
Înotătorul român David Popovici a scris o nouă pagină de istorie.
Vă propunem să trecem în revistă împreună cele mai spectaculoase zece meciuri de la Campionatele Mondiale. Articol realizat cu ajutorul AI.
YOLO Events, organizatorul celei mai mari serii de evenimente multisport din România, anunță lansarea unui parteneriat strategic cu Ajungem MARI, programul educațional pentru copiii și tinerii instituționalizați al Asociației Lindenfeld.
La capătul unui scenariu care îți taie respirația pe Stadionul „Prințul Moulay Abdellah”, Leii din Teranga au cucerit duminică, 18 ianuarie 2025, a doua lor stea continentală. Un succes obținut cu multă suferință și marcat de controverse, în fața unui Maroc combativ până în ultima secundă.