Cristian Pletea, medaliat cu bronz la Mondialul de juniori

Jucătorul de tenis de masă Cristian Pletea a câştigat medalia de bronz la Campionatul Mondial de juniori din Australia.

Românul a jucat în semifinale împotriva chinezului Haidong Xu, iar acesta s-a impus cu 4-0 (11-5, 11-3, 11-8, 11-6), după ce nu cedase niciun set până în această fază a competiţiei.

Haidong Xu a și câștigat titlul mondial, după 4-1 în finala cu japonezul Yukyia Uda.

Cristian Pletea e singurul sportiv din Europa care a ajuns în faza sferturilor de finală ale competiţiei.

Autor: Maria Sorescu / 24 Ian. 2020

Naționala feminină de tenis de masă, calificată la Jocurile Olimpice

Naționala feminină de tenis de masă a României va fi în elită la Tokyo.

Autor: Maria Sorescu / 20 Ian. 2020

Adversarele echipelor României de tenis de masă la turneul preolimpic

Portugalia va găzdui meciurile de calificare la tenis de masă pentru Jocurile Olimpice din această vară.

Autor: Maria Sorescu / 08 Noi. 2019

Naționala feminină de tenis de masă a României, învinsă de Japonia la Cupa Mondială

Echipa feminină a României a fost oprită de în sferturile de finală ale Cupei Mondiale la tenis de masă chiar de țara-gazdă, Japonia.

Autor: Maria Sorescu / 24 Feb. 2020

Dugandzic, eroul lui FC Botoșani, un vârf prea bun pentru Liga 1

FC Botoșani a terminat pe locul al treilea în sezonul regulat, iar în acest an a impresionat în ofensivă, asta și datorită atacantului Marko Dugandzic.

Autor: Andrei Szabo / 24 Feb. 2020

Liga 2: UTA, un exemplu de pragmatism și organizare

UTA demonstrează că nu a slăbit după cele două luni și jumătate de pauză.

Autor: Maria Sorescu / 23 Feb. 2020

Liga 1: Gaz Metan și Astra merg în play-off, Viitorul va juca în play-out

Lupta pentru play-off-ul Ligii 1 a fost tranșată. Gaz Metan Mediaş şi Astra Giurgiu şi-au asigurat prezenţa între primele șase în urma ultimei etape din sezonul regulat.