Bundesliga: Dortmund se distanțează de Bayern în campionat

După 10 etape din campionatul Germaniei, Borussia Dortmund este lider și s-a desprins de Bayern Munchen.

Echipa lui Niko Kovac a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul de pe teren propriu cu SC Freiburg. Gnabry a marcat pentru Bayern în minutul 80, iar pentru Freiburg a punctat Holer, în minutul 89.

În replică, Borussia Dortmund a învins VfL Wolfsburg, scor 1-0, prin golul marcat de Reus, în minutul 27. Echipa lui Lucien Favre a acumulat 24 de puncte și s-a desprins la patru puncte de Bayern.

În aceeași rundă, Bayer Leverkusen a fost învinsă de Hoffenheim, scor 4-1, Augsburg a remizat cu FC Nurnberg, scor 2-2, iar Schalke 04 a trecut de Hannover 96, scor 3-1.

Autor: Andrei Szabo / 20 Apr. 2019

Juventus, din nou campioana Italiei. Record pentru Cristiano Ronaldo

Juventus Torino a monopolizat campionatul Italiei.

Stranieri în acțiune: Rotariu marchează din nou, Grigore punctează din penalty

După ce Răzvan Marin și Nicolae Stanciu u marcat vineri, alți internaționali au ieșit în evidență

Autor: Maria Sorescu / 19 Apr. 2019

Stranierii se remarcă: Răzvan Marin și Nicolae Stanciu au marcat

Fotbaliștii echipei naționale au început bine week-endul.

Autor: Maria Sorescu / 20 Apr. 2019

Țucudean, revenire decisivă pentru CFR Cluj

CFR Cluj se menține lider în Liga 1, după ce a câștigat deplasarea de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a şasea a play-off-ului.