CSM București a învins CSA Steaua în Liga Zimbrilor

Echipa masculină de handbal a CSM București s-a impus pe terenul vicecampioanei României, CSA Steaua București, cu 27-24 (13-11).

Meciul de la Chiajna a contat pentru etapa a cincea și a reeditat semifinala din sezonul trecut. Partida a fost echilibrată timp de 45 de minute, dar cu CSM București în avantaj mai mereu.

Tioumentsev a fost liderul din teren al „tigrilor”. El a și marcat de șapte ori. CSM București s-a desprins pe final la 22-18 și chiar 24-19, cu opt minute înainte de final. S-a terminat 27-24, iar CSM București devine lider, cu 16 puncte din 18 posibile.

Pentru CSM București, cei mai buni marcatori au fost Tioumentsev (7 goluri), Chike Onyejekwe (5) și Alexandro Pozzer (4). Interii Milosevic și Humet au fost golgeterii Stelei, fiecare cu câte 7 reușite.

Autor: Andrei Szabo / 20 Feb. 2019

Liga Zimbrilor: victorii importante în deplasare pentru Steaua, Dobrogea Sud și Călărași

Liga Naţională de handbal masculin a programat o etapă intermediară cu numeroase meciuri interesante.

Autor: Maria Sorescu / 20 Feb. 2019

EHF și UEFA pun la cale o strategie comună

Președintele Federației Europene de Handbal (EHF), Michael Wiedere, și secretarul general al forului amintit, Martin Hausleitner, au fost în vizită la sediul UEFA de la Nyon.

Evgheni Trefilov a fost operat cu succes

Evgheni Trefilov a depășit cu bine cel mai greu moment din acest an.

Autor: Andrei Szabo / 21 Feb. 2019

Liga Campionilor: demonstrații de forță pentru Manchester City și Atletico Madrid

După o seară fără gol, Liga Campionilor ne-a oferit mai mult spectacol. Manchester City și Atletico Madrid au fost câștigătoarele serii.