Înotătorul Daniel Martin, argint la Jocurile Olimpice pentru Tineret

Înotătorul Daniel Cristian Martin confirmă evoluțiile bune din ultima perioadă. După aurul european la juniori, băcăuanul a obţinut medalia de argint în proba de 100 metri spate la Jocurile Olimpice pentru Tineret de la Buenos Aires.

Martin a încheiat cursa în 53.59 secunde, fiind întrecut doar de rusul Kliment Kolesnikov, care a fost mai rapid cu 33 de sutimi de secunde (53.26). Pe locul al treilea s-a clasat Thomas Ceccon, din Italia.

La scurt dupa ce a incheiat finala de la 100 m spate, Daniel Cristian Martin a realizat al cincilea timp în semifinalele de la 100 m fluture şi s-a calificat în finala probei.

Autor: Flaviu Ilie / 13 Oct. 2018

JO de Tineret: Medalie de Argint pentru Daniel Cristian Martin în proba de 200 de metri spate

România a ajuns la un bilanț de opt medalii la JO de Tineret de la Buenos Aires.

Autor: Maria Sorescu / 05 Oct. 2018

Glință, Martin, Ungur și Rațiu vor reprezenta România la Mondialele de înot în bazin scurt

Campionatele Mondiale de înot în bazin scurt (25 de metri) vor avea loc în perioada 7-11 decembrie, la Guangzhou, în China.

Autor: Andrei Szabo / 01 Oct. 2018

FOTOGALERIE / Bazin nou de înot, inaugurat la Arad

Aradul are un bazin nou de înot în Subcetate.

Autor: Maria Sorescu / 22 Oct. 2018

CFR Cluj l-a numit pe Daniel Stanciu în funcția de director sportiv

CFR Cluj este lider în Liga 1 și se întărește la nivel administrativ.

Autor: Andrei Szabo / 22 Oct. 2018

Mai mult decât o victorie. O descătușare. Ce înseamnă succesul Craiovei cu FCSB

CS Universitatea Craiova a învins cu 2-1 FCSB, în ziua trecerii în neființă a lui Ilie Balaci.

Scrisoarea din Belgia a lui Ladislau Boloni, la aflarea veștii că Ilie Balaci s-a stins

Ladislau Boloni și Ilie Balaci au fost buni prieteni.