Înotătorul Daniel Martin, argint la Jocurile Olimpice pentru Tineret

Înotătorul Daniel Cristian Martin confirmă evoluțiile bune din ultima perioadă. După aurul european la juniori, băcăuanul a obţinut medalia de argint în proba de 100 metri spate la Jocurile Olimpice pentru Tineret de la Buenos Aires.

Martin a încheiat cursa în 53.59 secunde, fiind întrecut doar de rusul Kliment Kolesnikov, care a fost mai rapid cu 33 de sutimi de secunde (53.26). Pe locul al treilea s-a clasat Thomas Ceccon, din Italia.

La scurt dupa ce a incheiat finala de la 100 m spate, Daniel Cristian Martin a realizat al cincilea timp în semifinalele de la 100 m fluture şi s-a calificat în finala probei.

Autor: Maria Sorescu / 13 Noi. 2018

Încă un eșec dur pentru naționala masculină de polo a României

După ce au pierdut cu 4-17 meciul cu campioana mondială Croația, naţionala de polo a României a fost învinsă și de Serbia.

Autor: Maria Sorescu / 10 Noi. 2018

VIDEO / Performanța carierei ! Constantin Popovici, argint la Cupa Mondială de sărituri în apă de la Abu Dhabi

Deși săriturile în apă nu au prea mulți adepți în țara noastră și nici condiții civilizate de pregătire, România se poate lăuda cu un sportiv de top în domeniu.

Autor: Andrei Szabo / 07 Noi. 2018

Mit spulberat. Filippo Magnini, suspendat pentru dopaj

Instanțele antidoping italiene l-au sancționat drastic pe înotătorul italian Filippo Magnini.

Autor: Maria Sorescu / 12 Dec. 2018

Cristina Neagu s-a accidentat grav la genunchi în meciul cu Ungaria și a ajuns la spital

Cea mai importantă handbalistă a României, Cristina Neagu, a suferit o accidentare gravă în meciul cu Ungaria de la Campionatul Europeandin Franţa.

Autor: Andrei Szabo / 12 Dec. 2018

Echipele din Liga 1 nu vor avea voie să joace pe terenuri artificiale

Comitetului Executiv al Federaţiei Române de Fotbal a luat o decizie oarecum bizară într-un campionat unde multe terenuri se prezintă într-o stare precară, mai ales iarna.