Înotătorul Daniel Martin, argint la Jocurile Olimpice pentru Tineret

Înotătorul Daniel Cristian Martin confirmă evoluțiile bune din ultima perioadă. După aurul european la juniori, băcăuanul a obţinut medalia de argint în proba de 100 metri spate la Jocurile Olimpice pentru Tineret de la Buenos Aires.

Martin a încheiat cursa în 53.59 secunde, fiind întrecut doar de rusul Kliment Kolesnikov, care a fost mai rapid cu 33 de sutimi de secunde (53.26). Pe locul al treilea s-a clasat Thomas Ceccon, din Italia.

La scurt dupa ce a incheiat finala de la 100 m spate, Daniel Cristian Martin a realizat al cincilea timp în semifinalele de la 100 m fluture şi s-a calificat în finala probei.

Autor: Andrei Szabo / 19 Feb. 2019

Naționala de polo a României, învinsă de Serbia în preliminariile Ligii Mondiale

Echipa naţională de polo pe apă a României are eșecuri pe linie în preliminariile Ligii Mondiale şi ale Europa Cup.

Autor: Andrei Szabo / 06 Feb. 2019

Steaua București a pierdut din nou în Liga Campionilor la polo

Steaua va juca următorul meci tot la Bucureşti, pe 27 februarie, cu Dinamo Moscova.

Autor: Andrei Szabo / 05 Feb. 2019

Campionul olimpic Daniel Gyurta intră în politică

Fostul înotător, campion olimpic și membru al Comitetului Internațional Olimpic, Daniel Gyurta a fost numit consilier al ministrului de externe maghiar.

Autor: Andrei Szabo / 21 Feb. 2019

Liga Campionilor: demonstrații de forță pentru Manchester City și Atletico Madrid

După o seară fără gol, Liga Campionilor ne-a oferit mai mult spectacol. Manchester City și Atletico Madrid au fost câștigătoarele serii.

Autor: Andrei Szabo / 20 Feb. 2019

Liga Zimbrilor: victorii importante în deplasare pentru Steaua, Dobrogea Sud și Călărași

Liga Naţională de handbal masculin a programat o etapă intermediară cu numeroase meciuri interesante.

Autor: Maria Sorescu / 20 Feb. 2019