Keșeru, autorul unui hat-trick în campionatul Bulgariei

Claudiu Keşeru are parte de un nou sezon excelent în Bulgaria. Atacantul român a reuşit un hat-trick pentru Ludogoreţ Razgrad, care a învins formaţia FK Botev Vraţa cu scorul de 4-1.

În meciul din etapa a 11-a a campionatului bulgar, Jody Lukoki a deschis scorul pentru Ludogoreț (10), iar apoi Keşeru a marcat de trei ori la rând, în min. 20, 39 şi 43. Golul gazdelor a fost izbutit de Valeri Domovciski (53).

Keşeru a fost singurul român care a jucat la Ludogoreţ. Atacantul a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor, cu 8 goluri, la egalitate cu Stanislav Kostov (Levski Sofia).

Levski Sofia ocupă primul loc, cu 28 puncte, urmată deLudogoreţ Razgrad,cu  26 puncte.

Autor: Flaviu Ilie / 16 Feb. 2019

VIDEO/ Răzvan Marin, îmcă un gol pentru Standard Liege în campionatul Belgiei

Răzvan Marin a ajuns la patru goluri în acest sezon după reușita de vineri seara din meciul cu Lokeren.

Autor: Flaviu Ilie / 14 Feb. 2019

Tottenham câștigă la scor de neprezentare duelul cu Borussia Dortmund și este cu un pas în sferturile UEFA Champions League

Lucien Favre a pierdut duelul cu omologul său, Mauricio Pochettino, iar Dortmund este cu un pas în afara competiției.

Autor: Flaviu Ilie / 13 Feb. 2019

Real Madrid, chinuită de gașca lui Erik Ten Hag! Ajax, aproape de un rezultat mare

Real Madrid a avut o misiune dificilă în duelul cu Ajax din turul optimilor UCL, însă a trecut cu bine de test câștigând cu 2-1 datorită golurilor lui Benzema și Asensio.