Băluță, marcator în campionatul Cehiei

Alexandru Băluţă a devenit titular la Slavia Praga. Românul a și înscris un gol în meciul câştigat de echipa sa cu scorul de 4-1, în faţa formaţiei FK Pribram, în etapa a 11-a a campionatului Cehiei.

Neconvocat la echipa națională, Băluţă a marcat în minutul 32. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Boril ’14, Fryfrych ’35 şi Stoch ’75. Pentru oaspeţi a marcat Rezek, în minutul 15.

Alexandru Băluţă a jucat până în minutul 81. Pentru el acesta a fost al doilea gol în campionat.

Slavia Praga este lider în clasament, cu 27 de puncte, la egalitate cu Viktoria Plzen, iar Pribram este pe zece, cu 14 puncte.

Autor: Andrei Szabo / 21 Feb. 2019

Liga Campionilor: demonstrații de forță pentru Manchester City și Atletico Madrid

După o seară fără gol, Liga Campionilor ne-a oferit mai mult spectacol. Manchester City și Atletico Madrid au fost câștigătoarele serii.

Autor: Maria Sorescu / 20 Feb. 2019

EHF și UEFA pun la cale o strategie comună

Președintele Federației Europene de Handbal (EHF), Michael Wiedere, și secretarul general al forului amintit, Martin Hausleitner, au fost în vizită la sediul UEFA de la Nyon.

Autor: Andrei Szabo / 20 Feb. 2019

Seară fără gol în Champions League în meciurile Liverpool-Bayern și Lyon-Barcelona

Pare greu de crezut, dar deși pe afișul acestei seri de Liga Campionilor s-au regăsit echipe precum Liverpool, Barcelona sau Bayern, în cele două meciuri din optimile Champions League.

Liga Zimbrilor: victorii importante în deplasare pentru Steaua, Dobrogea Sud și Călărași

Liga Naţională de handbal masculin a programat o etapă intermediară cu numeroase meciuri interesante.