Băluță, marcator în campionatul Cehiei

Alexandru Băluţă a devenit titular la Slavia Praga. Românul a și înscris un gol în meciul câştigat de echipa sa cu scorul de 4-1, în faţa formaţiei FK Pribram, în etapa a 11-a a campionatului Cehiei.

Neconvocat la echipa națională, Băluţă a marcat în minutul 32. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Boril ’14, Fryfrych ’35 şi Stoch ’75. Pentru oaspeţi a marcat Rezek, în minutul 15.

Alexandru Băluţă a jucat până în minutul 81. Pentru el acesta a fost al doilea gol în campionat.

Slavia Praga este lider în clasament, cu 27 de puncte, la egalitate cu Viktoria Plzen, iar Pribram este pe zece, cu 14 puncte.

Autor: Andrei Szabo / 24 Iun. 2019

Visul frumos continuă ! România s-a calificat în semifinalele Europeanului de tineret și merge la Jocurile Olimpice

A ieșit așa cum ne-am dorit. România și Franța au terminat la egalitate. Pentru România urmează o semifinală cu Germania, joi, de la ora 19:00.

Autor: Andrei Szabo / 23 Iun. 2019

Antal, din nou decisiv în campionatul Lituaniei

Liviu Antal traversează o perioadă excelentă la Zalgiris.

Autor: Andrei Szabo / 20 Iun. 2019

VIDEO / Mitriță a marcat din nou un gol important pentru New York City FC

rație acestui succes, echipa lui Mitriță s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei US Open.

Liga 1: Viitorul l-a adus pe Ammari, iar Sepsi l-a transferat pe Adebanjo

Echipele din Liga 1 s-au reunit, dar transferurile curg pe bandă rulantă.