VIDEO/ Cristiano Ronaldo a spart gheața în Italia și a înscris primele sale goluri pentru Juventus

Autor: Flaviu Ilie

Cristiano Ronaldo a spart gheața și a reușit să înscrie într-un final în tricoul bianconerilor, la al patrulea său meci în Serie A.

Starul portughez a contribuit decisiv în victoria lui Juventus de pe teren propriu cu Sassuolo, cu scorul de 2-1. În minutul 50, Ronaldo s-a aflat în locul potrivit și a profitat de gafa unui apărător advers. Atacantul a avut de îndeplinit o simplă formalitate pentru a deschide scorul.

15 minute mai târziu a venit și al doilea gol al lui Cristiano. Pasa lui Emre Can l-a lăsat pe Ronaldo cu mingea în interiorul careului, iar lusitanul a înscris la colțul lung cu piciorul stâng.

Sassuolo a redus din diferența în ultimele minute ale partidei, însă gestul lipsit de fair-play al lui Douglas Costa a acaparat finalul partidei. Brazilianul și-a lovit un adversar, după care l-a scuipat în față pe Di Francesco și a primit cartonașul roșu.