Quality Sepsi ! Echipa din Sfântu Gheorghe a câștigat clar la Chiajna

Sepsi Sfântu Gheorghe a reușit încă un meci remarcabil în Liga 1. Echipa lui Eugen Neagoe a obţinut prima victorie în deplasare din acest sezon.

Covăsnenii s-au impus cu 3-0 pe terenul Concordiei Chiajna. Prima repriza a fost echilibrată și a consemnat câte o ocazie de fiecare parte, prin Batin, respectiv Fulop.

În repriza a doua, după ce Gorobsov a şutat periculos, covăsnenii au crescut ritmul jocuui și au avut un ultim sfert de oră perfect.

Sepsi a deblocat tabela în minutul 75, pe contraatac, prin Ibrahima Tandia, al cărui șut deviat a ajuns în plasa gazdelor.

Bryan Nouvier a mărit avantajul oaspeţilor, în minutul 82, iar Tandia a făcut "dubla" şi a închis tabela, în prelungiri.

După acest succes, Sepsi a acumulat 14 puncte, dublu față de gruparea ilfoveană.

Concordia Chiajna: Costache - Matei, Leca, Marc, Alves – Gorobsov (Cristescu ’80), Bucşa, Prepeliţă (Guessan ’79) – Bawab (Ivanovici ’85), Batin, Grădinaru. Antrenor: Ionuţ Badea

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly –Sato (Ursu ’84), Jovanovic, Diarrassouba, De Moura – Vaşvari (Karniţki ’69), Velev – Nouvier (Hamed ‘90+2), Fulop, Drăghici – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe

Autor: Mihai Constantin / 24 Apr. 2024

Unirea Slobozia, promovare istorică în Superligă

A fost o seară plină de emoții și determinare la Mioveni, unde echipa Unirea Slobozia a făcut pasul spre culmile fotbalului românesc.

Autor: Viorel Berbece / 07 Apr. 2024

Special/ Cinci nume pentru un Rapid cu adevărat nou

Facem un joc de imaginație, cercetăm piața și venim cu variante pentru banca Rapidului! Hai să vezi ce am găsit!

Autor: Nicolae Comănescu / 23 Apr. 2024

CSM Constanța, noua forță a baschetului feminin românesc

Baschetul feminin din România a avut de-a lungul timpului câteva echipe care au dominat pentru ani buni competiția internă.