Dinamo a debutat cu victorie în grupele Ligii Campionilor la handbal masculin

Cu experiențele anterioare disecate, Dinamo Bucureşti a început un nou drum în Liga Campionilor.

Campioana României la handbal masculin a câștigat primul meci din grupele inferioare, cu formaţia norvegiană Elverum.

Alb-roșii s-au impus cu scorul de 26-24, după ce la pauză au condus cu 12-11, în primul meci din grupa D a Champions League.

De la Dinamo s-au remarcat Bannour, cu 5 goluri, Komogorov 4, Kuduz 4 și Şandru 3, în timp ce de la Elverum cei mai buni marcatori au fost Sandell 6 şi Frederiksen 4 reuşite.

În etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare, cu spaniolii de la Ademar Leon, în 22 septembrie.

Potrivit regulamentului competiţiei, din grupele A şi B, superioare valoric, prima clasată se califică direct în sferturile competiţiei, iar echipele de pe locurile 2-6 ajung în optimi, unde se vor afla şi două echipe din grupele C şi D, inferioare valoric.

Autor: Andrei Szabo / 16 Noi. 2018

Handbalista Ana Maria Țicu s-a accidentat grav și ratează Campionatul European

SCM Craiova, dar și naționala de handbal feminin a României, au primit o lovitură importantă.

15 Noi. 2018

Federația Română de Handbal organizează concurs pentru ocuparea postului de Antrenor Federal Juniori Masculin

Concursul se va organiza la sediul Federației Române de Handbal.

Autor: Andrei Szabo / 15 Noi. 2018

Liga Zimbrilor: CSA Steaua a câștigat confruntarea cu Dinamo

Sala Sporturilor Concordia din Chiajna a găzduit cel mai așteptat meci al etapei a 10-a, duelul dintre CSA Steaua Bucureşti și Dinamo.

Autor: Viorel Berbece / 17 Noi. 2018

Interviu exclusiv cu Claudiu Ștefan Stoica, directorul general al lui Shanghai Boji SIPG

Școlit în Spania, românul Claudiu Ștefan Stoica a luat drumul Chinei, acolo unde este șef peste zeci de antrenori și unde a avut ocazia să lucreze cu Sven Goran Eriksson sau Andre Villas Boas.

Autor: Maria Sorescu / 16 Noi. 2018

VIDEO / Reportaj realizat de către Federația Internațională de Tenis de Masă despre performanțele țării noastre în acest sport

Federația Internațională de Tenis de Masă (ITTF) a realizat un material video despre tradiția României în acest sport, în special în cadrul fetelor.