De nerecunoscut. Legendarul Prosinecki surprinde prin aspectul devenit viral

Fostul jucător al lui Real Madrid, Barcelona și Sevilla, Robert Prosinecki, este selecționerul Bosniei, dar este greu de identificat cu perioada pe când era fotbalist.

Ajuns la 49 ani, croatul a avut o apariție neașteptată la meciul cu Irlanda de Nord, în Nations League. Fostul fotbalist a luat serios în greutate, după cum arată imaginile care au circulat pe rețelele de socializare.

Prosniecki a preluat naționala Bosniei la începutul acestui an și este neînvins până acum pe banca tehnică, având trei victorii și două remize.

Bosniacii au debutat cu dreptul și în Liga Națiunilor, învingând cu 2-1 în Irlanda de Nord.

Autor: Flaviu Ilie / 16 Feb. 2019

Analiză/ Asemănările dintre Mohamed Salah și James Harden

Mohamed Salah și James Harden au fost comparați pe baza prestațiilor din acest sezon, în Premier League, respectiv NBA, iar între cei doi au fost găsite mai multe asemănări.

VIDEO/ Răzvan Marin, îmcă un gol pentru Standard Liege în campionatul Belgiei

Răzvan Marin a ajuns la patru goluri în acest sezon după reușita de vineri seara din meciul cu Lokeren.

Autor: Flaviu Ilie / 14 Feb. 2019

Tottenham câștigă la scor de neprezentare duelul cu Borussia Dortmund și este cu un pas în sferturile UEFA Champions League

Lucien Favre a pierdut duelul cu omologul său, Mauricio Pochettino, iar Dortmund este cu un pas în afara competiției.