VIDEO / „Lovitura regelui”. Federer impresionează în fața lui Kyrgios

Roger Federer a făcut încă un meci mare în fața unuia dintre cei mai talentați jucători din noua generație.

Elvețianul l-a învins cu scorul de 6-4, 6-1, 7-5 pe australianul Nick Kyrgios, într-un meci în care a etalat și câteva lovituri spectaculoase.

Una dintre ele a devenit virală pe rețelele de socializare. Execuția a venit în setul al treilea, iar Federer a trimis mingea în terenul advers pe lângă fileu, ceea ce este o lovitură rară în tenis.

Până și Nick Kyrgios a fost impresionat de lovitura, pe care o puteți admira mai jos:

Pentru Federer se profilează un duel cu Novak Djokovic în sferturi, dacă foștii lideri mondiali trec de optimi.

Autor: Maria Sorescu / 25 Iun. 2019

Wimbledon: Nadal critică stabilirea capilor de serie. Bianca Andreescu a declarat forfait

Turneul de la Wimbledon va începe în mai puțin de o săptămână, dar evenimentul naște numeroase discuții.

Autor: Maria Sorescu / 23 Iun. 2019

Barty, noul lider al tenisului mondial feminin după succesul de la Birmingham

Tenisul mondial feminin are un nou număr 1.

Federer continuă să scrie istorie. A câștigat titlul la Halle

La aproape 38 de ani, Roger Federer traversează o formă excelentă.

Autor: Andrei Szabo / 26 Iun. 2019

Fotbal european: David Silva nu prelungește cu Manchester City, iar Andre Gomes lasă Barcelona pentru Chelsea

Piața transferurilor ne oferă o nouă zi intensă.

Autor: Maria Sorescu / 26 Iun. 2019

Dinamo i-a achiziționat pe Gabriel Moura şi Slavko Perovic

Dinamo a cooptat un fundaș și un atacant.

Autor: Andrei Szabo / 25 Iun. 2019

Internaționalul de tineret Adrian Rus a semnat cu MOL Vidi

Adrian Rus este unul dintre remarcații Campionatului European sub 21 de ani din Italia.