Victorie de moral. Marius Copil a produs o surpriză la Cincinnati, eliminându-l pe Kohlschreiber

Cu un nou antrenor alături, tenismenul Marius Copil, locul 92 ATP, a reușit una dintre surprizele primului tur de la Cincinnati.

Arădeanul venit din calificări a acces în turul secund al turneului ATP de 1.000 de puncte din Ohio.

Marius Copil l-a învins pe germanul Philipp Kohlschreiber, locul 35 ATP, scor 6-4, 6-2, după o oră şi 10 minute de joc.

Românul a impresionat din nou la serviciu, furnizând 13 ași.

În turul doi, Copil va evolua contra croatului Marin Cilic, favorit numărul 7.

Pentru calificarea în turul al doilea, Marius Copil și-a asigurat 37.395 de euro şi 45 de puncte ATP.

Autor: Maria Sorescu / 15 Noi. 2018

Pierre Paganini îi decide programul lui Federer, explică Richard Krajicek

Directorul turneului de la Rotterdam, Richard Krajicek, a făcut câteva afirmații care adâncesc misterul cu privire la modul în care Roger Federer își planifică viața sportivă.

Autor: Maria Sorescu / 14 Noi. 2018

Agnieszka Radwanska pune capăt carierei de jucătoare de tenis

Agnieszka Radwanska a a fost aleasă favorita fanilor pe site-ul WTA timp de şase ani consecutiv.

Autor: Andrei Szabo / 11 Noi. 2018

Încă un titlu pentru Cehia în Fed Cup

Finala Fed Cup a fost lipsită de numele mari, dar chiar și în aceste condiții Cehia a câştigat trofeul.

Autor: Viorel Berbece / 17 Noi. 2018

Interviu exclusiv cu Claudiu Ștefan Stoica, directorul general al lui Shanghai Boji SIPG

Școlit în Spania, românul Claudiu Ștefan Stoica a luat drumul Chinei, acolo unde este șef peste zeci de antrenori și unde a avut ocazia să lucreze cu Sven Goran Eriksson sau Andre Villas Boas.

Autor: Maria Sorescu / 16 Noi. 2018

VIDEO / Reportaj realizat de către Federația Internațională de Tenis de Masă despre performanțele țării noastre în acest sport

Federația Internațională de Tenis de Masă (ITTF) a realizat un material video despre tradiția României în acest sport, în special în cadrul fetelor.

Autor: Andrei Szabo / 16 Noi. 2018

Handbalista Ana Maria Țicu s-a accidentat grav și ratează Campionatul European

SCM Craiova, dar și naționala de handbal feminin a României, au primit o lovitură importantă.