Victorie de moral. Marius Copil a produs o surpriză la Cincinnati, eliminându-l pe Kohlschreiber

Cu un nou antrenor alături, tenismenul Marius Copil, locul 92 ATP, a reușit una dintre surprizele primului tur de la Cincinnati.

Arădeanul venit din calificări a acces în turul secund al turneului ATP de 1.000 de puncte din Ohio.

Marius Copil l-a învins pe germanul Philipp Kohlschreiber, locul 35 ATP, scor 6-4, 6-2, după o oră şi 10 minute de joc.

Românul a impresionat din nou la serviciu, furnizând 13 ași.

În turul doi, Copil va evolua contra croatului Marin Cilic, favorit numărul 7.

Pentru calificarea în turul al doilea, Marius Copil și-a asigurat 37.395 de euro şi 45 de puncte ATP.

Autor: Maria Sorescu / 12 Feb. 2019

Naomi Osaka, liderul WTA, s-a despărțit de antrenor

Japoneza Naomi Osaka a devenit lider mondial, ceea ce ar fi trebuit să dea de înțeles că lucrurile merg bine în stafful său.

Autor: Maria Sorescu / 10 Feb. 2019

Fed Cup: România a învins Cehia, deținătoarea trofeului, și va înfrunta Franța în semifinale

Echipa de tenis feminin a României scrie istorie în Fed Cup.

Autor: Andrei Szabo / 06 Feb. 2019

Cupa Davis: România va înfrunta Zimbabwe în grupa a II-a

În septembrie 2018, echipa de Cupa Davis a României a fost învinsă de Polonia, scor 3-2, astfel că a rămas în grupa a II-a.

Autor: Flaviu Ilie / 16 Feb. 2019

VIDEO/ Răzvan Marin, îmcă un gol pentru Standard Liege în campionatul Belgiei

Răzvan Marin a ajuns la patru goluri în acest sezon după reușita de vineri seara din meciul cu Lokeren.

Autor: Flaviu Ilie / 14 Feb. 2019

Tottenham câștigă la scor de neprezentare duelul cu Borussia Dortmund și este cu un pas în sferturile UEFA Champions League

Lucien Favre a pierdut duelul cu omologul său, Mauricio Pochettino, iar Dortmund este cu un pas în afara competiției.

Autor: Flaviu Ilie / 13 Feb. 2019

Real Madrid, chinuită de gașca lui Erik Ten Hag! Ajax, aproape de un rezultat mare

Real Madrid a avut o misiune dificilă în duelul cu Ajax din turul optimilor UCL, însă a trecut cu bine de test câștigând cu 2-1 datorită golurilor lui Benzema și Asensio.