Premier League a început cu o victorie a lui Manchester United, 2-1 cu Leicester

Fără să strălucească, Manchester United a deschis sezonul din Premier League cu o victorie pe teren propriu.

Echipa lui Jose Mourinho a câștigat cu scorul de 2-1 (1-0) meciul cu Leicester.

Meciul a avut un start abrupt. Proaspătul campion mondial Paul Pogba a înscris primul gol al campionatului englez, în minutul 3, din penalty.

După care a ieșit la rampă David De Gea, cu câteva intervenții spectaculoase. Pe final, United a mai înscris o dată. Luke Shaw a ridicat scorul, în minutul 83, iar Jamie Vardy a redus diferenţa, în minutul 90+3.

Paul Pogba a fost desemnat omul meciului și l-a făcut pe Mourinho să spună la final că francezul „a fost monstruos”.

Autor: Andrei Szabo / 11 Dec. 2018

Grupă accesibilă pentru naționala de tineret a României în preliminariile pentru Euro 2021

Calificată la Campionatul European din această vară, selecţionata României sub 21 de ani a avut emoții în perspectiva viitoarelor preliminarii continentale.

Autor: Maria Sorescu / 11 Dec. 2018

Top 10 fotbaliști, potrivit creșterii valorilor de piață. Cum stau românii

Cercetătorii elvețieni de la CIES Football Observatory au realizat un studiu în care analizează valorile de piață ale fotbaliștilor în acest sezon.

Autor: Maria Sorescu / 10 Dec. 2018

Luis Garcia Plaza este noul antrenor al echipei Villarreal

După demiterea lui Javi Calleja, clubul Villarreal a anunţat numele noului antrenor.

Autor: Andrei Szabo / 12 Dec. 2018

Naționala de handbal feminin a României a pierdut cu Ungaria și stă cu ochii pe meciul Olanda-Germania

Naţionala României de handbal feminin era la mâna ei în economia calificării în semifinale la Campionatul European din Franța.

Autor: Maria Sorescu / 12 Dec. 2018

Cristina Neagu s-a accidentat grav la genunchi în meciul cu Ungaria și a ajuns la spital

Cea mai importantă handbalistă a României, Cristina Neagu, a suferit o accidentare gravă în meciul cu Ungaria de la Campionatul Europeandin Franţa.

Echipele din Liga 1 nu vor avea voie să joace pe terenuri artificiale

Comitetului Executiv al Federaţiei Române de Fotbal a luat o decizie oarecum bizară într-un campionat unde multe terenuri se prezintă într-o stare precară, mai ales iarna.