Premier League a început cu o victorie a lui Manchester United, 2-1 cu Leicester

Fără să strălucească, Manchester United a deschis sezonul din Premier League cu o victorie pe teren propriu.

Echipa lui Jose Mourinho a câștigat cu scorul de 2-1 (1-0) meciul cu Leicester.

Meciul a avut un start abrupt. Proaspătul campion mondial Paul Pogba a înscris primul gol al campionatului englez, în minutul 3, din penalty.

După care a ieșit la rampă David De Gea, cu câteva intervenții spectaculoase. Pe final, United a mai înscris o dată. Luke Shaw a ridicat scorul, în minutul 83, iar Jamie Vardy a redus diferenţa, în minutul 90+3.

Paul Pogba a fost desemnat omul meciului și l-a făcut pe Mourinho să spună la final că francezul „a fost monstruos”.

Autor: Andrei Szabo / 21 Feb. 2019

Liga Campionilor: demonstrații de forță pentru Manchester City și Atletico Madrid

După o seară fără gol, Liga Campionilor ne-a oferit mai mult spectacol. Manchester City și Atletico Madrid au fost câștigătoarele serii.

Autor: Maria Sorescu / 20 Feb. 2019

EHF și UEFA pun la cale o strategie comună

Președintele Federației Europene de Handbal (EHF), Michael Wiedere, și secretarul general al forului amintit, Martin Hausleitner, au fost în vizită la sediul UEFA de la Nyon.

Autor: Andrei Szabo / 20 Feb. 2019

Seară fără gol în Champions League în meciurile Liverpool-Bayern și Lyon-Barcelona

Pare greu de crezut, dar deși pe afișul acestei seri de Liga Campionilor s-au regăsit echipe precum Liverpool, Barcelona sau Bayern, în cele două meciuri din optimile Champions League.

Liga Zimbrilor: victorii importante în deplasare pentru Steaua, Dobrogea Sud și Călărași

Liga Naţională de handbal masculin a programat o etapă intermediară cu numeroase meciuri interesante.