Premier League a început cu o victorie a lui Manchester United, 2-1 cu Leicester

Fără să strălucească, Manchester United a deschis sezonul din Premier League cu o victorie pe teren propriu.

Echipa lui Jose Mourinho a câștigat cu scorul de 2-1 (1-0) meciul cu Leicester.

Meciul a avut un start abrupt. Proaspătul campion mondial Paul Pogba a înscris primul gol al campionatului englez, în minutul 3, din penalty.

După care a ieșit la rampă David De Gea, cu câteva intervenții spectaculoase. Pe final, United a mai înscris o dată. Luke Shaw a ridicat scorul, în minutul 83, iar Jamie Vardy a redus diferenţa, în minutul 90+3.

Paul Pogba a fost desemnat omul meciului și l-a făcut pe Mourinho să spună la final că francezul „a fost monstruos”.

Autor: Andrei Szabo / 16 Aug. 2018

Salvați de Gnohere. FCSB o elimină pe Hajduk Split și va juca în play-off-ul Europa League

Harlem Gnohere a fost eroul lui FCSB în meciul cu Hajduk Split, de la București.

CFR Cluj s-a distrat cu Alașkert și se va lupta cu Dudelange pentru un loc în grupele Europa League

Campioana României s-a calificat fără probleme în play-off-ul Europa League.

U Craiova, eliminată de Leipzig din Europa League, după 1-1 în Bănie

CS Universitatea Craiova nu a reușit să întoarcă eșecul din meciul tur cu RB Leipzig și a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Europa.