Remiză în deschiderea etapei a patra din Liga 1: FC Botoșani-Astra 1-1

FC Botoşani și Astra au făcut un meci intens în etapa a patra. S-a terminat 1-1, dar moldovenii se pod considera nedreptățiți.

Confruntarea a consemnat titularizarea lui Denis Alibec pentru prima dată la Astra în acest sezon. Numai că gazdele au fost cele care au avut startul de meci mai bun.

Astfel, în minutul 10, Ongenda a marcat cu un șut spectaculos de la 20 de metri. Echipa lui Costel Enache putea majora scorul, dar Soiledis a trimis în bară în minutul 12.

Treptat, Astra a echilibrat jocul, iar Bejan a egalat. El a marcat cu capul în minutul 39, după o ieşire greşită la centrare a portarului Pap.

Partea secundă a adus multe durități, iar pe final Andrei Dumitraș a văzut cartonașul roșu, în minutul 82, după o intrare cu talpa la Radunovici.

În ultimele minute, ambele formații au ratat câte o ocazie importantă de gol, astfel că s-a terminat 1-1.

FC Botoşani: Pap - Dumitraş, Miron, Burcă, Soiledis - Rodriguez, Oaidă - Mihai Roman I, Ongenda (Papa Enrinko '63), Golofca (Brekalo '78) - Mihai Roman II (Chitoşcă '56). Antrenor Costel Enache;

Astra: Lazar - Stan, Erico, Bejan, Radunovici - Biceanu, Mrzljak - Balaure, Roşu (Moise '58), Llullaku (Begue '81) - Alibec (L. Buş '72). Antrenor Marius Măldărăşanu.

Autor: Maria Sorescu / 22 Oct. 2018

CFR Cluj l-a numit pe Daniel Stanciu în funcția de director sportiv

CFR Cluj este lider în Liga 1 și se întărește la nivel administrativ.

Autor: Andrei Szabo / 22 Oct. 2018

Mai mult decât o victorie. O descătușare. Ce înseamnă succesul Craiovei cu FCSB

CS Universitatea Craiova a învins cu 2-1 FCSB, în ziua trecerii în neființă a lui Ilie Balaci.

Scrisoarea din Belgia a lui Ladislau Boloni, la aflarea veștii că Ilie Balaci s-a stins

Ladislau Boloni și Ilie Balaci au fost buni prieteni.