VIDEO / Daniel Crista a câștigat prologul Turului ciclist al Ținutului Secuiesc

A 12-a ediție a Turului ciclist al Ţinutului Secuiesc a debutat cu un succes românesc.

Prologul desfășurat pe străzile oraşului Sfântu Gheorghe a fost câștigat de Daniel Crista.

Rutierul de 27 de ani, legitimat la CSA Steaua, a fost singurul înregistrat pe distanţa de 5,3 km cu un timp de  sub șapte minute.

El a fost urmat de moldoveanul Nicolae Tanoviţchi şi de ucraineanul Oleksandr Prevar.

Treisprezece echipe din şapte ţări au luat startul anul acesta în Turul ciclist al Ţinutului Secuiesc, care se va desfăşura în perioada 7-11 august în judeţele Covasna şi Harghita.

Autor: Maria Sorescu / 09 Aug. 2018

Un ciclist paralimpic a câștigat prima etapă din Turul ciclist al Ținutului Secuiesc

A 12-a ediție a Turului ciclist al Ţinutului Secuiesc a consemnat încă un moment important

Autor: Flaviu Ilie / 29 Iul. 2018

Geraint Thomas a câștigat Turul Franței cu o etapă înainte de finalul competiției

Geraint Thomas este câștigătorul Turului Franței cu o etapă înainte de sfârșitul competiției.

Autor: Maria Sorescu / 24 Iul. 2018

FOTOGALERIE / Turul Franței, întrerupt de un protest ad-hoc al fermierilor francezi

Organizatorii Turului Franței au fost surprinși de un protest spontan al unor fermieri, în timpul etapei a XVI-a, între Carcassonne şi Bagneres-de-Luchon.

Autor: Andrei Szabo / 16 Aug. 2018

Salvați de Gnohere. FCSB o elimină pe Hajduk Split și va juca în play-off-ul Europa League

Harlem Gnohere a fost eroul lui FCSB în meciul cu Hajduk Split, de la București.

CFR Cluj s-a distrat cu Alașkert și se va lupta cu Dudelange pentru un loc în grupele Europa League

Campioana României s-a calificat fără probleme în play-off-ul Europa League.

U Craiova, eliminată de Leipzig din Europa League, după 1-1 în Bănie

CS Universitatea Craiova nu a reușit să întoarcă eșecul din meciul tur cu RB Leipzig și a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Europa.