CSM București a învins Buducnost în primul amical al sezonului

CSM București își testează forța în Muntenegru, unde a avut un prim meci amical cu Buducnost. Echipa noastră a câștigat cu 24-23, partida disputată la Podgorica.

Primul șapte folosit de antrenorul Magnus Johansson a fost compus din Grubisici, Curea, Omoregie, Radicevici, Neagu, Kurtovic și Cvijici.

Gazdele au început mai bine și aveau 7-3 după zece minute, numai că „tigroaicele” au egalat repede, după care au preluat conducerea jocului. La pauză, CSM București a condus cu 13-10.

Campioana României a păstrat distanța în repriza a doua, când s-a desprins chiar și la cinci goluri. S-a terminat 24-23 pentru CSM București, de la care Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare, cu șapte goluri. Ea a fost urmată de Iulia Curea, cu patru goluri.

De la Buducnost s-a remarcat Durdina Jaukovici, cu nouă goluri. Pentru echipa din Muntenegru a jucat și internaționala română Cristina Laslo. CSM București și Buducnost se vor duela și pe 10 august.

Autor: Maria Sorescu / 21 Oct. 2018

Cupa EHF: SCM Râmnicu Vâlcea accede în turul al treilea. HC Zalău a ratat calificarea

România a rămas fără o reprezentantă în Cupa EHF la handbal feminin.

Autor: Flaviu Ilie / 20 Oct. 2018

CSM București, victorie muncită la debutul lui Dragan Djukic pe banca tehnică

Dragan Djukic a debutat cu succes pe banca lui CSM București.

Autor: Maria Sorescu / 20 Oct. 2018

Campionatele Mondiale de handbal vor creşte de la 24 la 32 de echipe

Federaţia Internaţională de Handbal a luat o decizie extrem de importantă în ceea ce priveşte Campionatele Mondiale.

Autor: Maria Sorescu / 22 Oct. 2018

CFR Cluj l-a numit pe Daniel Stanciu în funcția de director sportiv

CFR Cluj este lider în Liga 1 și se întărește la nivel administrativ.

Autor: Andrei Szabo / 22 Oct. 2018

Mai mult decât o victorie. O descătușare. Ce înseamnă succesul Craiovei cu FCSB

CS Universitatea Craiova a învins cu 2-1 FCSB, în ziua trecerii în neființă a lui Ilie Balaci.

Scrisoarea din Belgia a lui Ladislau Boloni, la aflarea veștii că Ilie Balaci s-a stins

Ladislau Boloni și Ilie Balaci au fost buni prieteni.