CSM București a învins Buducnost în primul amical al sezonului

CSM București își testează forța în Muntenegru, unde a avut un prim meci amical cu Buducnost. Echipa noastră a câștigat cu 24-23, partida disputată la Podgorica.

Primul șapte folosit de antrenorul Magnus Johansson a fost compus din Grubisici, Curea, Omoregie, Radicevici, Neagu, Kurtovic și Cvijici.

Gazdele au început mai bine și aveau 7-3 după zece minute, numai că „tigroaicele” au egalat repede, după care au preluat conducerea jocului. La pauză, CSM București a condus cu 13-10.

Campioana României a păstrat distanța în repriza a doua, când s-a desprins chiar și la cinci goluri. S-a terminat 24-23 pentru CSM București, de la care Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare, cu șapte goluri. Ea a fost urmată de Iulia Curea, cu patru goluri.

De la Buducnost s-a remarcat Durdina Jaukovici, cu nouă goluri. Pentru echipa din Muntenegru a jucat și internaționala română Cristina Laslo. CSM București și Buducnost se vor duela și pe 10 august.

Autor: Maria Sorescu / 15 Aug. 2018

Relaxare, blocaj psihic sau eroare tactică ? Naționala feminină de handbal U18 a României, învinsă de Suedia, deși a condus cu 7 goluri

Sportul românesc a trăit un nou episod nefericit, în care a gestionat prost un avantaj confortabil.

Autor: Andrei Szabo / 13 Aug. 2018

Gyor a anunțat când revin vedetele Nora Mork, Tomori și Eva Kiss

Echipa de handbal feminin Gyor a fost lovită de ghnioane în primăvara acestui an. Trei dintre vedetele sale s-au accidentat grav.

Autor: Maria Sorescu / 10 Aug. 2018

Corona Brașov promite o altă abordare în noul sezon, după ce a învins Măgura Cisnădie într-un amical

După un sezon 2017-2018 modest, Corona Brașov vrea să ridice ștacheta.

Autor: Andrei Szabo / 16 Aug. 2018

Salvați de Gnohere. FCSB o elimină pe Hajduk Split și va juca în play-off-ul Europa League

Harlem Gnohere a fost eroul lui FCSB în meciul cu Hajduk Split, de la București.

CFR Cluj s-a distrat cu Alașkert și se va lupta cu Dudelange pentru un loc în grupele Europa League

Campioana României s-a calificat fără probleme în play-off-ul Europa League.

U Craiova, eliminată de Leipzig din Europa League, după 1-1 în Bănie

CS Universitatea Craiova nu a reușit să întoarcă eșecul din meciul tur cu RB Leipzig și a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Europa.