CSM București a învins Buducnost în primul amical al sezonului

CSM București își testează forța în Muntenegru, unde a avut un prim meci amical cu Buducnost. Echipa noastră a câștigat cu 24-23, partida disputată la Podgorica.

Primul șapte folosit de antrenorul Magnus Johansson a fost compus din Grubisici, Curea, Omoregie, Radicevici, Neagu, Kurtovic și Cvijici.

Gazdele au început mai bine și aveau 7-3 după zece minute, numai că „tigroaicele” au egalat repede, după care au preluat conducerea jocului. La pauză, CSM București a condus cu 13-10.

Campioana României a păstrat distanța în repriza a doua, când s-a desprins chiar și la cinci goluri. S-a terminat 24-23 pentru CSM București, de la care Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare, cu șapte goluri. Ea a fost urmată de Iulia Curea, cu patru goluri.

De la Buducnost s-a remarcat Durdina Jaukovici, cu nouă goluri. Pentru echipa din Muntenegru a jucat și internaționala română Cristina Laslo. CSM București și Buducnost se vor duela și pe 10 august.

Autor: Maria Sorescu / 15 Ian. 2019

CSM București a învins fără probleme SCM Craiova

Fără același sprijin semnificativ din tribune și fără trei jucătoare importante, SCM Craiova a fost o victimă ușoară pentru campioana CSM Bucureşti.

Corona Brașov le-a cooptat pe Raluca Agrigoroaie și Victoria Timoșenkova, dar s-a despărțit de Tatalovic

Echipa de handbal feminin Corona Brașov a făcut câteva schimbări în această săptămână.

Autor: Maria Sorescu / 13 Ian. 2019

Cupa EHF: Măgura Cisnădie a pierdut și cu Bietigheim

Măgura Cisnădie pare depășită de situație în Cupa EHF.

Autor: Maria Sorescu / 19 Ian. 2019

Australian Open: Simona Halep a eliminat-o pe Venus Williams și se va duela cu Serena

Simona Halep a făcut cel mai bun meci al său din acest an la Australian Open, în fața lui Venus Williams.

Autor: Andrei Szabo / 18 Ian. 2019