Dani Pedrosa se retrage din motociclism la finalul sezonului

Dani Pedrosa este unul dintre cei mai cunoscuți piloți de motociclism din lume cu o carieră de aproape două decenii.

Spaniolul de 32 de ani a anunțat că se va retrage din activitate la finalul acestui sezon de MotoGP.

Campion mondial la clasa 125 cmc (2003), dublu campion mondial la clasa 250 cmc (2004, 2005) și triplu vicecampion mondial la MotoGP, Pedrosa își încheie contractul cu Honda și nu s-a arătat dispus să mai concureze din sezonul viitor.

Spaniolul a obţinut 31 de victorii în carieră și 112 prezențe pe podium, dar a și suferit numeroase accidentări, care îi grăbesc finalul carierei.

Autor: Andrei Szabo / 15 Iul. 2018

Simone Tempestini a triumfat la Raliul Harghitei

Raliul Harghitei, a cincea etapă din Campionatul Naţional de Raliuri, i-a revenit româno-italianului Simone Tempestini.

Autor: Flaviu Ilie / 08 Iul. 2018

Formula I: Sebastian Vettel, câștigător la Hamilton acasă

Sebastian Vettel a câștigat Marele Premiu de la Silverstone. Podiumul a fost completat de Hamilton și Bottas.

Autor: Maria Sorescu / 03 Iul. 2018

Pasionat de modă, Hamilton pozează în kilt pe prima pagină din GQ

Campionul mondial de Formula 1, Lewis Hamilton, revine asupra unui episod polemic în centrul căruia a fost în momentul în care a râs de nepotul său îmbrăcat în prințesă.

Autor: Dionisie Rotaru / 19 Iul. 2018

Plictiseală, dar calificare! Viitorul Constanța - Racing Union 0-0

În returul partidei dinprimul tur preliminar al Ligii Europa, Viitorul Constanța a remizat alb cu Racing Union, într-un meci în care băieții lui Hagi au părut cu gândul la vacanță.

Autor: Maria Sorescu / 19 Iul. 2018