FOTOREPORTAJ / Wielkiego Wydarzenia. Spectacol în Cupa Poloniei: Legia Varșovia a câștigat trofeul

Legia Varșovia a câștigat Cupa Poloniei, după 2-1 cu Arka Gdynia. Este al 19-lea trofeu de acest fel pentru „legionari”.

Jarosław Niezgoda și Cafu au marcat repede pentru Legia, în minutele 12 și 29 și au rezolvat practic soarta finalei.

Arka Gdynia a jucat cu un om în minus din minutul 71, dar a înscris în al nouălea minut de prelungiri. Partida a fost prelungită cu 10 minute din cauza întreruperilor forțate de fumigene și torțe.

Atmosfera a fost cu adevărat specatculoasă sau Wielkiego Wydarzenia, cum spun polonezii. Am strâns mai jos câteva imagini sugestive despre ce a însemnat acest meci.

Iată cum a decurs firul evenimentelor, începând cu sosirea celor două grupuri de fani:

Apoi intrarea în teren a echipelor a fost primită cu scenografii impresionante.

Pe tot parcursul meciului, cele două galerii s-au șicanat și și-au etalat arsenalul de fumigene și petarde.

Dacă în tribune putem spune că ambele echipe au câștigat, pe teren doar Legia a obținut trofeul.

Autor: Andrei Szabo / 21 Mar. 2019

Ani grei de închisoare pentru trei bărbați care au transmis ilegal meciuri din Premier League

Justiția din Marea Britanie a condamnat trei bărbaţi la 17 ani de închisoare, după un proces mediatizat care a privit transmiterea ilegală a meciurilor din Premier League.

Juventus va evita să mai meargă în SUA, cât timp Ronaldo va fi anchetat de justiția americană

Poliţia din Las Vegas a redeschis în 2018 ancheta privind acuzaţiile de viol aduse de o americancă de 34 de ani împotriva lui Cristiano Ronaldo.

Autor: Andrei Szabo / 20 Mar. 2019

Eșecuri drastice pentru naționalele României de fotbal de U17 și U19

Echipele naţionale de fotbal rezervate jucătorilor sub 17 ani și sub 19 ani au debutat cu înfrângeri rușinoase la Turul de Elită.

Autor: Maria Sorescu / 21 Mar. 2019

Importanța dansului. UNEFS găzduiește lansarea proiectului UNIDANS, pentru tinerii cu abilități limitate

Evenimentul va fi marți, 26 martie 2019, de la ora 10.00.