FOTOREPORTAJ / Wielkiego Wydarzenia. Spectacol în Cupa Poloniei: Legia Varșovia a câștigat trofeul

Legia Varșovia a câștigat Cupa Poloniei, după 2-1 cu Arka Gdynia. Este al 19-lea trofeu de acest fel pentru „legionari”.

Jarosław Niezgoda și Cafu au marcat repede pentru Legia, în minutele 12 și 29 și au rezolvat practic soarta finalei.

Arka Gdynia a jucat cu un om în minus din minutul 71, dar a înscris în al nouălea minut de prelungiri. Partida a fost prelungită cu 10 minute din cauza întreruperilor forțate de fumigene și torțe.

Atmosfera a fost cu adevărat specatculoasă sau Wielkiego Wydarzenia, cum spun polonezii. Am strâns mai jos câteva imagini sugestive despre ce a însemnat acest meci.

Iată cum a decurs firul evenimentelor, începând cu sosirea celor două grupuri de fani:

Apoi intrarea în teren a echipelor a fost primită cu scenografii impresionante.

Pe tot parcursul meciului, cele două galerii s-au șicanat și și-au etalat arsenalul de fumigene și petarde.

Dacă în tribune putem spune că ambele echipe au câștigat, pe teren doar Legia a obținut trofeul.

Autor: Andrei Szabo / 18 Ian. 2019

Liga 2: Antrenorul Laszlo Balint a lăsat liderul Snagov pentru Metaloglobus

Antrenorul care a construit cea mai puternică echipă a turului de campionat în liga secundă, Sportul Snagov, a plecat de la echipa ilfoveană.

Liga 1: Astra Giurgiu a făcut două achiziții

Astra Giurgiu se întărește în această perioadă de iarnă.

Autor: Andrei Szabo / 17 Ian. 2019

Au fost trase la sorți meciurile din sferturile Cupei României la fotbal

Fără FCSB sau Dinamo rămase în competiție, CFR Cluj, U Craiova, Viitorul și Astra Giurgiu au rămas favorite la câștigarea competiției, mai ales după cum arată tabloul sferturilor.

Autor: Maria Sorescu / 19 Ian. 2019

Australian Open: Simona Halep a eliminat-o pe Venus Williams și se va duela cu Serena

Simona Halep a făcut cel mai bun meci al său din acest an la Australian Open, în fața lui Venus Williams.