FOTOREPORTAJ / Wielkiego Wydarzenia. Spectacol în Cupa Poloniei: Legia Varșovia a câștigat trofeul

Legia Varșovia a câștigat Cupa Poloniei, după 2-1 cu Arka Gdynia. Este al 19-lea trofeu de acest fel pentru „legionari”.

Jarosław Niezgoda și Cafu au marcat repede pentru Legia, în minutele 12 și 29 și au rezolvat practic soarta finalei.

Arka Gdynia a jucat cu un om în minus din minutul 71, dar a înscris în al nouălea minut de prelungiri. Partida a fost prelungită cu 10 minute din cauza întreruperilor forțate de fumigene și torțe.

Atmosfera a fost cu adevărat specatculoasă sau Wielkiego Wydarzenia, cum spun polonezii. Am strâns mai jos câteva imagini sugestive despre ce a însemnat acest meci.

Iată cum a decurs firul evenimentelor, începând cu sosirea celor două grupuri de fani:

Apoi intrarea în teren a echipelor a fost primită cu scenografii impresionante.

Pe tot parcursul meciului, cele două galerii s-au șicanat și și-au etalat arsenalul de fumigene și petarde.

Dacă în tribune putem spune că ambele echipe au câștigat, pe teren doar Legia a obținut trofeul.

Autor: Flaviu Ilie / 21 Iul. 2019

Liga 1: Poli Iași câștigă la limită duelul cu Astra Giurgiu. Dan Alexa renunță la postul său

Poli Iași a câștigat cu 1-0 duelul cu Astra Giurgiu din etapa a doua a Ligii 1 și adună patru puncte după primele două meciuri ale stagiunii.

Ziua de sâmbătă, prolifică pentru stranieri

Stranierii naționalei au avut o zi de sâmbătă prolifică. Goluri și pase de gol au venit din partea celor implicați în meciuri ieri.

VIDEO/ Alexandru Mitriță aduce victoria pentru New York City în minutele de final

New York City a trecut cu 2-1 de Colorado Rapids datorită golului lui Mitriță din minutul 83. A fost al cincilea gol al internaționalului român pentru echipa din MLS.

Patricia Țig a pierdut în ultimul act la BRD Bucharest Open

Patricia Țig a fost la un pas de a scrie istorie devenind prima jucătoare din istorie ce câștigă un turneu WTA din postura de jucătoare neclasată.