Timișoara Saracens, prea puternică pentru Dinamo în Superliga de rugby

Campioana României la rugby, Timişoara Saracens, a reușit un succes previzibil în etapa a 12-a a Superligii.

Bănățenii au câștigat în faţa lui Dinamo cu scorul de 52-7, după un meci în care Stephen Shannon a marcat trei eseuri pentru gazde.

Începutul de meci a fost echilibrat. Shannon a marcat primul eseu, iar Samoa l-a transformat, însă oaspeţii au reuşit să egaleze la 7.

Până la pauză timişorenii s-au desprins la 19-7, după două eseuri, primul reuşit de Shannon, iar celălalt de Umaga, doar unul fiind şi transformat.

Repriza secundă a fost controlată în totalitate de Saracens, care au mai culcat balonul în terenul de țintă advers prin Manumua, Drenceanu, Shannon şi Lemnaru. Cu o singură excepţie, toate eseurile au fost transformate de Samoa.

Următoarea partidă a bănăţenilor va fi tot acasă, marţi, de la ora 11.00, pe arena Gheorghe Răşcanu cu Universitatea Cluj. Așadar, un alt meci care se anunță accesibil.

Autor: Maria Sorescu / 30 Mar. 2020

Jocurile Olimpice de la Tokyo au anunțat noile date de disputare

De la înfiinţarea jocurilor moderne, în 1896, este pentru prima oară când acestea sunt amânate pe timp de pace.

Autor: Andrei Szabo / 07 Mar. 2020

Naționala de rugby a României, învinsă de Rusia

România rămâne cu un singur succes în Rugby Europe Championship, al doilea eșalon continental de rugby.

Autor: Andrei Szabo / 22 Feb. 2020

Naționala de rugby a României a învins Spania în Rugby Europe Championship

După eșecurile cu Portugalia și Georgia, naţionala României de rugby a bifat prima victorie în Rugby Europe Championship.

Autor: Maria Sorescu / 09 Apr. 2020

EXCLUSIV / Internaționala suedeză Mikaela Massing va semna cu Baia Mare

CS Minaur Baia Mare are planuri îndrăznețe pentru sezonul viitor și se gândește chiar la titlu.

Inedit / O bâtă de baseball istorică a fost vândută cu un milion de dolari

Presa americană anunță rezultatul unei licitații spectaculoase, care a avut ca subiect o bâtă de baseball care i-a aparţinut lui Lou Gehrig.

Autor: Andrei Szabo / 09 Apr. 2020

Boloni și-a anunțat plecarea de la Antwerp. Clubul îl contrazice

Jurnaliștii belgieni susțin că dacă Ladislau Boloni va pleca, în locul său va veni Marc Wilmots, fostul selecționer al Belgiei.