VIDEO / Marius Șumudică, victorios în campionatul Turciei prin golurile lui Boldrin și De Amorim

Echipa românilor din Turcia, Kayserispor, a obținut o victorie prețioasă în Superligă.

Formația pregătită de Marius Şumudică i-a avut în primul unsprezece pe Silviu Lung Jr. și Cristian Săpunaru, dar și pe foștii steliști Fernando Boldrin și William de Amorim.

Kayserispor a câștigat cu scorul de 3-2 (2-0) în fața celor de la Genclerbirligi. Fernando Boldrin şi William De Amorim au stabilit scorul pauzei, prin golurile marcate în minutele 28, respectiv 44.

Oaspeţii au redus din diferenţă, în repriza a doua, din penalty, prin Sessegnon, în minutul 56. Kayserispor a refăcut diferența de două goluri, prin Turuc, în minutul 77. Skuletici (Genclerbirligi) a stabilit scorul final, în minutul 87.

Pentru Kayserispor este prima victorie după trei înfrângeri consecutive, iar echipa se menţine pe locul șase, cu 44 de puncte, la un punct de Trabzonspor, de pe locul al cincilea.

Autor: Nicolae Comănescu / 25 Mar. 2024

Special / Narcotraficanții și fotbalul. Di Maria și Messi, amenințați de flagelul care a îndoliat Columbia și care acaparează Argentina

În lumea fotbalului sud-american, Columbia și Argentina au fost mereu considerate două puteri.

Autor: Nicolae Comănescu / 24 Mar. 2024

Analiză / De Zerbi, principiile unui antrenor cu strategie ofensivă

În peisajul atât de dinamic al fotbalului modern, puțini antrenori au avut un impact atât de profund ca Roberto De Zerbi.

Autor: Nicolae Comănescu / 16 Mar. 2024

Lazio, un butoi cu pulbere: Immobile, atacat de fani; clubul s-a solidarizat cu el, dar Lotito îl critică

Demisia antrenorului Maurizio Sarri a fost doar aperitivul la Lazio.

Autor: Nicolae Comănescu / 23 Mar. 2024