Video/ Major League Zlatan. Ibrahimovic, din nou decisiv pentru LA Galaxy

Autor: Ilie Flaviu

Zlatan Ibrahimovic s-a transferat recent în Statele Unite ale Americii. Suedezul a părăsit-o pe United cu care a câștigat trei trofee, pentru a se alătura lui LA Galaxy în MLS.

Scenariul debutului lui Zlatan în America a fost unul de excepție. LA Galaxy era condusă cu 3-2 de rivala locală, Los Angeles FC, când pe teren și-a făcut Ibrahimovic. Suedezul a adus victoria echipei sale, după ce a reușit un voleu de pus în ramă de la 30 de metri, și un gol cu capul.

Aseară, LA Galaxy a înfruntat-o pe Chicago Fire, echipa lui Bastian Schweinsteiger. Zlatan a fost pentru prima dată titular, iar în minutele de prelungire ale primei reprize, a marcat al treilea său gol în MLS. Lovitură de cap la centrarea lui Ashley Cole, iar Ibrahimovic își trece în cont al treilea gol în 128 de minute la noua echipă.

Golul înscris de Ibrahimovic:

Autor: Andrei Szabo / 16 Iul. 2018

Ziua CR7 la Torino. Cristiano Ronaldo a acaparat atenția presei din Italia

Portughezul Cristiano Ronaldo a fost în centrul atenției în ultimele zile, iar astăzi a acaparat spațiul media.

Chivu debutează în cariera de antrenor la Inter Milano

După ce a cochetat cu ideea de lucra în zona administrativă a unui club de fotbal, Cristian Chivu a luat o decizie surprinzătoare.

Autor: Viorel Berbece / 16 Iul. 2018

10 tineri jucători de urmărit în noul sezon de Liga 1

Înaintea startului de sezon 2018/2019 în Liga 1, vă propunem zece tineri jucători, debutanți sau cvasi-debutanți în primul eșalon, care promit lucruri frumoase pe viitor.