Deva a învins Informatica Timișoara în derby-ul Ligii 1 la futsal

Autor: Nicolas Grama

Campioana en-titre Autobergamo Deva și Informatica Timișoara au oferit un meci spectaculos pe terenul echipei hunedorene, în fața a 1200 de spectatori.

Aflate în luptă directă la titlu, cele două echipe și-au împărțit secvențele de dominare, dar în cele din urmă devenii s-au impus cu 6-3.

Gazdele au condus cu 3-0 după primele 15 minute ale jocului, grație reușitelor semnate de Obadă, Dumitru Stoica și Cristian Matei.

În același timp însă, devenii au acumulat 6 faulturi de echipă și au intrat în penalizare. Informatica a profitat și a redus din diferența până la pauză prin Rakic și Deco. Egalarea la 3 a reușit-o tot sârbul Rakic la câteva zeci de secunde de la reluare.

Autobergamo Deva a forțat și a reușit o nouă desprindere la mijlocul reprizei a doua, prin golurile lui Florin Ignat și Paulo Ferreira. Scorul final a fost stabilit în ultimele zeci de secunde.

După acest succes, Autobergamo trece pe primul loc în sezonul regulat al Ligii1, acumulând 42 de uncte, față de 41 câte are Informatica.

Autor: Andrei Szabo / 20 Sept. 2018

Sportul Snagov este noul lider din Liga 2, după victoria cu UTA

Laszlo Balint a reușit să construiască o echipă puternică la Sportul Snagov

Autor: Andrei Szabo / 19 Sept. 2018

Cupa României: S-a stabilit programul șaisprezecimilor

Șaisprezecimile de finală ale Cupei României vor aduce în prim-plan și echipele din Liga 1.

Autor: Andrei Szabo / 17 Sept. 2018