Liga Florilor: CSM București câștigă greu meciul cu HC Zalău. Rezultatele zilei

Autor: Daniel Samoilă

Etapa a 11-a din Liga Florilor, prima din 2018, a programat cel mai interesant duel la Zalău, acolo unde echipa gazdă a primit vizita campioanei CSM București.

A fost un meci disputat, mai ales în prima repriză, una care l-a avut în prim-plan și pe Gheorghe Tadici, antrenorul gazdelor. Tadici a țipat la jucătoare, s-a bucurat la golurile marcate, s-a enervat la cele primite, dar mai ales a contestat deciziile arbitrilor. El chiar a cerut un time-out în care să critice maniera de arbitraj.

În schimb, pe teren CSM și-a arătat valoara, dar la pauză a condus la doar două goluri, 16-14. În partea secundă însă bucureștencele s-au distanțat și au câștigat la final cu 30-24. Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Cristina Neagu, cu 9 goluri.

Cu această victorie, CSM București ajunge la 33 de puncte, în timp ce Zalăul rămâne cu 16 puncte.

Așa, da! România trece de Croația și merge în sferturile Mondialului de tineret

România a trecut în sferturile Mondialului de tineret organizat în Ungaria, după o victorie asupra puternicei naționale a Croației, cea care impresionase în faza grupelor.

Autor: Viorel Berbece / 08 Iul. 2018

Victorie cu Angola și locul al treilea în grupă. Urmează Croația în optimi

După eșecurile cu Olanda și Danemarca, România a terminat cu o victorie grupa de la Mondialul de handbal feminin U20, organizat în Ungaria.

Autor: Pompiliu Constantin / 08 Iul. 2018

Vive Kielce, în pragul falimentului

Câștigătoarea Ligii Campionilor la handbal masculin în 2016, echipa poloneză Vive Kielce, are mari probleme financiare.

Autor: Andrei Szabo / 16 Iul. 2018

Ziua CR7 la Torino. Cristiano Ronaldo a acaparat atenția presei din Italia

Portughezul Cristiano Ronaldo a fost în centrul atenției în ultimele zile, iar astăzi a acaparat spațiul media.

Chivu debutează în cariera de antrenor la Inter Milano

După ce a cochetat cu ideea de lucra în zona administrativă a unui club de fotbal, Cristian Chivu a luat o decizie surprinzătoare.

Autor: Viorel Berbece / 16 Iul. 2018

10 tineri jucători de urmărit în noul sezon de Liga 1

Înaintea startului de sezon 2018/2019 în Liga 1, vă propunem zece tineri jucători, debutanți sau cvasi-debutanți în primul eșalon, care promit lucruri frumoase pe viitor.