Robert Glință, bronz european și record național la campionatele în bazin scurt din Danemarca

România a obținut prima medalie la Campionatele Europene de nataţie în bazin scurt din Danemarca.

Înotătorul Robert Glinţă a s-a clasat pe locul al treilea în proba de 100 m spate la competiţia care se desfăşoară la Copenhaga.

Piteșteanul de 20 de ani a încheiat proba cu timpul 49.99, record naţional.

Medalia de aur a fost câştigată de rusul Kliment Koleşnikov, cu timpul 48.99, iar pe poziţia a doua s-a clasat italianul Simone Sabbioni (49.68).

Pentru Robert Glință, media de bronz de la Campionatele Europene este cea mai bună performanță la seniori. Românul a revenit în această toamnă în competiții, după mai multe luni de pauză.

Autor: Viorel Berbece / 05 Iul. 2018

Daniel Martin câștigă aurul european la Helsinki

Protagonistul unui interviu realizat de Ziarul de Sport în noiembrie 2017, înotătorul Daniel Martin a devenit campion european la juniori, la Helsinki, în proba de 100 metri spate.

Autor: Maria Sorescu / 02 Iul. 2018

Record mondial la 50 de metri fluture, stabilit de Andrei Govorov

Înotătorul ucrainean Andrei Govorov a fost vedetă la reuniunea de natație de la Roma, denumită Sette Colli.

Autor: Maria Sorescu / 28 Mai 2018

Record național realizat de Robert Glință

În ultima zi a Campionatelor Internaţionale de înot ale României, din Bucureşti, s-a înregistrat încă o performanță notabilă.

Autor: Andrei Szabo / 16 Iul. 2018

Ziua CR7 la Torino. Cristiano Ronaldo a acaparat atenția presei din Italia

Portughezul Cristiano Ronaldo a fost în centrul atenției în ultimele zile, iar astăzi a acaparat spațiul media.

Chivu debutează în cariera de antrenor la Inter Milano

După ce a cochetat cu ideea de lucra în zona administrativă a unui club de fotbal, Cristian Chivu a luat o decizie surprinzătoare.

Autor: Viorel Berbece / 16 Iul. 2018

10 tineri jucători de urmărit în noul sezon de Liga 1

Înaintea startului de sezon 2018/2019 în Liga 1, vă propunem zece tineri jucători, debutanți sau cvasi-debutanți în primul eșalon, care promit lucruri frumoase pe viitor.