Autor: Alexandru Jelev

Mo Bamba este un fenomen în baschetul din colegiul american.

Sportivul de 19 ani are 2,13 m și o anvergură de 2,40 m și joacă pentru Universitatea din Texas.

Cu o medie de 10,7 puncte și 10,1 recuperări, Mo Bamba a atras atenția scouterilor din NBA.

În cel mai recent meci al său, împotriva celor de la Virginia Commonwealth University, 71-67, el a demonstrat de ce este capabil.

Baschetbalistul a izbutit un dunk spectaculos, în care a arătat o lejeritate dezarmantă pentru orice adversar.

Autor: Maria Sorescu / 15 Iul. 2018

Turul Franței: John Degenkolb a câștigat etapa a noua. Liderul general nu se schimbă

Etapa a noua a Turului Franţei, cu sosire la Roubaix, a fost un spectacol desăvârșit.

Autor: Maria Sorescu / 12 Iul. 2018

Turul Franței: Dan Martin, câștigător de etapă. Lider general neschimbat

Un atac dat cu un kilometru înainte de finalul etapei, i-a adus irlandezului Dan Martin (UAE Emirates) succesul rundei în Turul Franței.

Autor: Andrei Szabo / 11 Iul. 2018

Exclusiv / Semnalul de alarmă al unui campion de canoe asupra alimentației precare

Constantin Dîba este campion european la canoe alături de Cătălin Chirilă. Cei doi au adus singura medalie de aur a României la competiția continentală de anul trecut.

Autor: Andrei Szabo / 16 Iul. 2018

Ziua CR7 la Torino. Cristiano Ronaldo a acaparat atenția presei din Italia

Portughezul Cristiano Ronaldo a fost în centrul atenției în ultimele zile, iar astăzi a acaparat spațiul media.

Chivu debutează în cariera de antrenor la Inter Milano

După ce a cochetat cu ideea de lucra în zona administrativă a unui club de fotbal, Cristian Chivu a luat o decizie surprinzătoare.

Autor: Viorel Berbece / 16 Iul. 2018

10 tineri jucători de urmărit în noul sezon de Liga 1

Înaintea startului de sezon 2018/2019 în Liga 1, vă propunem zece tineri jucători, debutanți sau cvasi-debutanți în primul eșalon, care promit lucruri frumoase pe viitor.