Mirela Lavric și Bianca Răzor au fost învinse de moldoveanca Olesea Cojuhari, la Grand Prix-ul București

Nu mai puțin de 4 sportive au coborât sub 53 de secunde în întrecerea de pe stadionul Dinamo, care a înregistrat o surpriză în proba de 400 de metri. Când două românce se bat, câștigă o sportivă din Republica Moldova. A fost cazul întrecerii în cauză, în care s-a impus Olesea Cojuhari, cronometrată cu timpul de 52.00 de secunde.

Principalele favorite au terminat abia pe 2 și 3. Mirela Elena Lavric, de la CSM Onești a obținut medalia de argint, cu timpul 52.32, iar Bianca Răzor, de la CSA Steaua, a terminat a treia, cu un timp de 52.70. Cealaltă sportivă care a coborât sub 53 de secunde a fost Sanda Belgyan, de la LPS Cluj Napoca, cu un timp de 52.94 de secunde.

Autor: Andrei Szabo / 16 Apr. 2019

VIDEO / Maratonul de la Boston, dominat de kenyeni și etiopieni

Maratonul de la Boston este o etapă din circuitul mondial de maraton, iar evenimentul a adus cei mai buni atleți la start.

Autor: Maria Sorescu / 10 Mar. 2019

Sulițașul Alexandru Novac, bronz la Cupa Europei la aruncări lungi pentru tineret

Localitatea slovacă Samorin găzduiește în acest week-end Cupei Europei la aruncări lungi, ediţia de iarnă.

Autor: Maria Sorescu / 09 Mar. 2019

Record mondial la 50 km marș, realizat de chinezoaica Liu Hong

Sportiva chineză Liu Hong este cea mai valoroasă competitoare din probele de marș, iar acest lucru l-a dovedit încă o dată.

Autor: Maria Sorescu / 20 Apr. 2019

Țucudean, revenire decisivă pentru CFR Cluj

CFR Cluj se menține lider în Liga 1, după ce a câștigat deplasarea de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a şasea a play-off-ului.

Autor: Andrei Szabo / 20 Apr. 2019

Juventus, din nou campioana Italiei. Record pentru Cristiano Ronaldo

Juventus Torino a monopolizat campionatul Italiei.

Stranieri în acțiune: Rotariu marchează din nou, Grigore punctează din penalty

După ce Răzvan Marin și Nicolae Stanciu u marcat vineri, alți internaționali au ieșit în evidență