ziaruldesport.ro Auto-moto

ziaruldesport.ro / Auto-moto Autor: Daniel Samoilă / 24 Sep. 2017

Moto GP: Marc Marquez câștigă Marele Premiu al Aragonului și se distanțează în clasamentul general

Marc Marquez a câștigat pentru al doilea an consecutiv Marele Premiu al Aragonului.

ziaruldesport.ro / Auto-moto Autor: Daniel Samoilă / 23 Sep. 2017

Moto GP: Maverick Vinales pleacă primul în Marele Premiu al Aragonului. Rossi a încheiat calificările pe trei

Maverick Vinales va pleaca primul în Marele Premiu al Aragonului, în timp ce Rossi s-a clasat pe locul trei în calificări, după revenirea sa în curse.

Auto-moto / Competitii Autor: Dionisie Rotaru / 22 Sep. 2017

Raliul Turciei revine pe harta Campionatului Mondial după mulţi ani de absenţă

Turcia va organiza o etapă din cadrul Campionatului de Mondial de raliuri (WRC), în sezonul 2018, după o pauză de opt ani de la precedenta întrecerea realizată în ţara semilunei.

ziaruldesport.ro / Auto-moto Autor: Daniel Samoilă / 20 Sep. 2017

Valentino Rossi are șanse mari să revină la Marele Premiu al Aragonului

Valentino Rossi are șanse mari să revină în Marele Premiu din Aragon, următoarea cursă din Campionatul Mondial de motociclism viteză.

ziaruldesport.ro / Auto-moto Autor: Daniel Samoilă / 17 Sep. 2017

Formula 1: Lewis Hamilton se impune în Singapore și se distanțează la general. Vettel și Raikkonen au abandonat

Lewis Hamilton s-a impus în cursa nocturnă din Singapore, mărindu-și astfel avansul la general față de Vettel, care a abandonat cursa.

Auto-moto / Competitii Autor: Nicolas Grama / 16 Sep. 2017

Vettel la Singapore, ca acasă. Germanul pleacă din pole-position și amenință șefia lui Hamilton

Germanul Sebastian Vettel (Ferrari) și britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) se luptă pentru titlul de campion mondial în Formula 1 și sunt despărțiți de 7 puncte.

ziaruldesport.ro / Auto-moto Autor: Daniel Samoilă / 15 Sep. 2017

Marele Premiu din Singapore rămâne în calendarul Formulei 1 pentru încă patru ani

Marele Premiu din Singapore continuă pentru încă cel puțin 4 ani în calendarul Formulei 1.

Auto-moto / Competitii / 13 Sep. 2017

Bottas rămâne la Mercedes până la sfârșitul sezonului 2018

Pilotul finlandez Valtteri Bottas va continua și în 2018 cu Mercedes, a anunțat echipa germană. Nordicul a fost astfel răsplătit pentru parcursul bun de până acum cu noua sa echipă.

Auto-moto / Noutati auto Autor: Nicolas Grama / 12 Sep. 2017

VIDEO / Noul Dacia Duster a fost lansat la Frankfurt

SUV-ul constructorului de la Mioveni a avut parte de o prezentare spectaculoasă și de review-uri bune, evidențiind un design fresh, cu elemente moderne.

Auto-moto / Noutati auto Autor: Nicolas Grama / 11 Sep. 2017

China va interzice vânzările de mașini diesel și pe benzină

China este țara cu cea mai mare piață auto din lume, iar decizia de a interzice comercializarea mașinilor diesel și pe benzină va avea un impact major la asupra industriei.

Auto-moto / Competitii Autor: Vasile Cenușă / 10 Sep. 2017

Video/ Marc Marquez, imperial la Misano! Lorenzo a căzut în timp ce se afla pe primul loc

Marc Marquez, pilotul spaniol al celor de la Repsol Honda, a bifat al patrulea succesc al sezonului pe circuitul de la Misano.

Auto-moto / Competitii Autor: Nicolas Grama / 10 Sep. 2017

Bogdan Marișca și Carmen Poenaru sunt noii campioni naționali de raliuri ai României. Tempestini a câștigat Raliul Iașului

Echipajul Bogdan Marișca (48 de ani) - Carmen Poenaru (33 de ani) și-a asigurat titlul național în Campionatul Național de Raliuri cu o etapă înainte de final.

Auto-moto / Competitii Autor: Valentin Maier / 04 Sep. 2017

Sezonul IndyCar se apropie de final: Rossi a câștigat penultima cursă

Penultimul Mare Premiu disputat la Watkins Glen (New York) a fost câștigat de Alexander Rossi.

Auto-moto / Competitii Autor: Nicolas Grama / 04 Sep. 2017

Cătălin Cazacu și Ionel Pascotă au câștigat etapa a patra a Campionatului de Motociclism al României

Competiția s-a desfășurat la circuitul MotorPark România, de la Adâncata, județul Ialomița.

Auto-moto / Competitii Autor: Valentin Maier / 03 Sep. 2017

Un nou succes pentru Hamilton, care devine noul lider în Formula 1

Chiar dacă Hamilton a plecat din pole-position (pentru a 69-a oară, un record stabilit de britanic), fanii italieni își puneau speranțele într-o primă victorie pentru Ferrari după mult timp la Monza.

Auto-moto / Competitii Autor: Nicolas Grama / 02 Sep. 2017

Lewis Hamilton, pilotul cu recordurile. Britanicul a reușit un nou pole position în Italia

Ploaia a fost pe placul britanicului Lewis Hamilton la Monza. Pilotul celor de la Mercedes a avut cel mai bun timp în calificări.

Auto-moto / Competitii Autor: Maria Sorescu / 31 Aug. 2017

Formula 1 promite schimbări importante. Vrea să renunțe la penalizările pe grilă și sistemul DRS

Formula 1 încearcă în permanență să inoveze pentru a crește atractivitatea în ochii publicului.

ziaruldesport.ro / Auto-moto Autor: Daniel Samoilă / 29 Aug. 2017

Fernando Alonso, tot mai aproape de o despărțire de McLaren

Relații dintre Alonso și McLaren s-au răcit considerabil, iar spaniolul ia în calcul o mutare la o altă echipă, în 2018.

Auto-moto / Competitii Autor: Nicolas Grama / 28 Aug. 2017

Etapa a patra a Campionatului de Motociclism al României MotoRC are loc la finalul săptămânii

Dupa trei etape interesante, Campionatul de Motociclism al României MotoRC revine la Adâncata.

Auto-moto / Competitii Autor: Valentin Maier / 27 Aug. 2017