Fotbal Internaţional (pg. 6)

Autor: Dan Voinea / 13 Mai 2023

Laidouni, fost jucător la FC Voluntari, a marcat primul său gol în Bundesliga. Record de victorii și de puncte pentru Union Berlin în primul eșalon

Laidouni a marcat la zece minute de la intrarea pe teren în Union - Freiburg 4-2

Autor: Dan Voinea / 12 Mai 2023

Se mută finala UCL la Lisabona? UEFA se teme de eventuale incidente majore la Istanbul după alegerile din Turcia

Ar fi pentru a treia oară în ultimii ani când finala e mutată din Istanbul într-un alt oraș.

Autor: Nicolae Comănescu / 11 Mai 2023

ANALIZĂ / Observații după victoria lui Inter cu AC Milan din Liga Campionilor

Inter Milano a făcut un pas uriaș pentru a juca prima finală de Liga Campionilor după mai bine de un deceniu.

Autor: Dan Voinea / 09 Mai 2023

Nimic despre PSG! Premiat la Gala Laureus, Messi s-a referit doar la națională și Barcelona

În vară, argentinianul poate ajunge în Arabia Saudită pe un salariu colosal.

Autor: Dan Voinea / 07 Mai 2023

Montpellier a condus cu 4-1 la Lyon, dar a pierdut! Wahi și Lacazette au marcat, fiecare, câte patru goluri

În acest meci a fost egalat un record din 1974.

Autor: Nicolae Comănescu / 06 Mai 2023

Urawa Red Diamonds a câștigat Liga Campionilor Asiei în fața lui Al Hilal

Peste 50 000 de spectatori japonezi au fost alături de Urawa Red Diamonds.

Autor: Dan Voinea / 06 Mai 2023

Drăgușin, Pușcaș și Drăguș au promovat cu Genoa în Serie A

Genovezii au stat un singur sezon în Serie B.

Echipa sezonului în Premier League

Premier League a făcut publică echipa ideală din acest campionat.

Autor: Mihai Constantin / 05 Mai 2023

VIDEO | Cum au sărbătorit fanii lui Napoli primul titlu în Serie A după o pauză de 33 de ani

Joi noapte, Napoli s-a încoronat campioană a Italiei pentru a treia oară în istorie, la 33 de ani distanță de ultimul titlu cucerit cu Maradona în teren.

Parma, depunctată în Serie B. Calculele promovării pentru echipa lui Man și Mihăilă

Mijlocul săptămânii a venit cu o veste mai puțin fericită pentru Parma, echipa românilor Dennis Man și Valentin Mihăilă.

Autor: Dan Voinea / 04 Mai 2023