Steaua a fost surclasată de campioana Europei, Szolnok, în Liga Campionilor

Bazinul Ghencea a găzduit confruntarea dintre Steaua și Szolnok, un meci care a contat pentru grupa B a Ligii Campionilor la polo.

Oaspeții din Ungaria, deținătorii trofeului, au forțat doar cât a fost nevoie în prima repriză, pentru a-și asigura un avantaj lejer în fața Stelei.

După prima repriză, Szolnok avea 6-2, iar avantajul s-a menținut și după a doua parte, scor 10-6. După care, oaspeții au forțat din nou și s-au impus în final cu 17-9.

Cel mai bun marcator al meciului a fost sârbul Andrija Prlainovic, cu cinci reușite pentru Szolnok. De la echipa stelistă s-a remarcat Ivan Buljubasic, care a înscris de trei ori.

În ultimul meci din această grupă, Steaua se va deplasa pentru confruntarea cu Eger, la data de 9 mai.

Autor: Nicolae Comănescu / 21 Apr. 2024

Cum se văd Jocurile Olimpice de la Paris prin prisma dopajului din înotul chinez

În sport, toată lumea trebuie să fie supusă acelorași reguli pentru ca sistemul să funcționeze corect.

Autor: Nicolae Comănescu / 20 Apr. 2024

Scrima masculină românească are viitor. Echipa de sabie juniori este vicecampioană mondială

România este campioana europeană en-titre la sabie masculin juniori.