Video/ Major League Zlatan. Ibrahimovic, din nou decisiv pentru LA Galaxy

Autor: Ilie Flaviu

Zlatan Ibrahimovic s-a transferat recent în Statele Unite ale Americii. Suedezul a părăsit-o pe United cu care a câștigat trei trofee, pentru a se alătura lui LA Galaxy în MLS.

Scenariul debutului lui Zlatan în America a fost unul de excepție. LA Galaxy era condusă cu 3-2 de rivala locală, Los Angeles FC, când pe teren și-a făcut Ibrahimovic. Suedezul a adus victoria echipei sale, după ce a reușit un voleu de pus în ramă de la 30 de metri, și un gol cu capul.

Aseară, LA Galaxy a înfruntat-o pe Chicago Fire, echipa lui Bastian Schweinsteiger. Zlatan a fost pentru prima dată titular, iar în minutele de prelungire ale primei reprize, a marcat al treilea său gol în MLS. Lovitură de cap la centrarea lui Ashley Cole, iar Ibrahimovic își trece în cont al treilea gol în 128 de minute la noua echipă.

Golul înscris de Ibrahimovic:

Autor: Andrei Szabo / 25 Apr. 2018

FRF vrea să reformeze Liga 2 și Liga 3 pentru a evita retragerile în plin campionat

Fotbalul românesc a fost marcat în ultimele sezoane de numeroase retrageri din motive financiare.

Autor: Maria Sorescu / 25 Apr. 2018

Sevilla va continua cu antrenorul Montella, dar a demis directorul sportiv

FC Sevilla a făcut deja bilanțul acestui sezon și a luat câteva măsuri.

Autor: Pompiliu Constantin / 25 Apr. 2018

Interviu exclusiv cu Marius Francisc, „match analyst”, cu experiență la echipa națională și Astra Giurgiu

Marius Francisc are 31 de ani și a jucat fotbal la Dinamo, Sportul Studențesc, Victoria Brănești sau Politehnica Timișoara, între anii 2000 – 2010.

Sarabanda breakurilor. Irina Begu, calificată în sferturi la Istanbul

Orașul Istanbul este gazda turneului WTA de 280 de puncte TEB BNP Paribas Cup, unde Irina-Camelia Begu a obținut o victorie importantă.