Kayserispor, victorie cu emoții în fața lui Karabukspor în etapa a 25-a din Turcia

Autor: Daniel Samoilă

În etapa a 25-a din campionatul Turciei, Kayserispor, formație antrenată de Mariu Șumudică, a jucat pe teren propriu împotriva lui Karabukspor, ultima clasată.

Cu Silviu Lung și Cristi Săpunaru titulari, oaspeții au reușit să deschidă scorul prin Leandrinho în minutul 22. Kayseri a avut o reacție rapidă și a egalat prin Kraveț în minutul 28. A fost 1-1 la pauză.

Discursul motivațional al lui Șumudică pare să fi dat roade în partea secundă, iar Kayseri a marcat două goluri în decurs de opt minute. Turuc (48', din penalty) și același Kraveț (56') au făcut 3-1. Au apărut emoțiile pe final, atunci când Karabukspor a marcat prin Sculasson în minutul 88.

La final însă, Kayserispor s-a impus cu 3-2 și a ajuns la 11 victorii în acest sezon. De asemenea, Kayseri se află pe locul cinci, cu 41 de puncte, trei mai puține decât Fenerbahce.

Autor: Andrei Szabo / 21 Iun. 2018

Danemarca și Australia s-au neutralizat, 1-1, la Samara

În fața a peste 40 000 de oameni, selecţionatele Danemarcei şi Australiei au oferit un meci modest.

Mutare importantă pentru Juventus. L-a cooptat pe Emre Can

Emre Can a semnat cu Juventus Torino, după cum a anunțat campioana Italiei.

Autor: Flaviu Ilie / 20 Iun. 2018

Spania a reușit să obțină cele trei puncte în meciul cu Iran, însă prestația ibericilor a dezamăgit

Spania nu a reușit să impresioneze nici în cel de-al doilea meci al Grupei B, deși a câștigat duelul cu Iran.

Autor: Maria Sorescu / 21 Iun. 2018