Liga Florilor: Universitatea Cluj câștigă în ultimele secunde duelul cu Corona Brașov

Autor: Daniel Samoilă

În etapa a 16-a din Liga Florilor am avut parte de un duel echilibrat între Universitatea Cluj și Corona Brașov.

Clujencele, care sunt pe ultimul loc al clasamentului, au dat o replică destul de solidă Coronei Brașov, care însă venea după două înfrângeri la rând.

Cele două formații s-au succedat la conducere, dar la pauză s-a intrat la egalitate, 16-16. În partea secundă s-a continuat în același ritm și am avut parte de un meci extrem de echilibrat, iar la finalul celor 60 de minute U Cluj a reușit victoria în ultimele secunde.

Timeea Tătar (Corona) a scăpat pe contraatac, dar Ionica Munteanu a apărat, iar Vălean a înscris golul victoriei pentru gazde cu patru secunde înainte de final. S-a terminat U Cluj-Corona Brașov 32-31, o victorie ce le urcă pe ardelence pe locul 13, cu 14 puncte. Corona rămâne pe 8, cu 21 de puncte.

Autor: Ilie Flaviu / 20 Mai 2018

Potaissa pierde în Grecia, dar trofeul Challenge Cup vine la Turda

Potaissa Turda a pierdut returul cu AEK Atena, însă a câștigat trofeul Challenge Cup.

Fuchse Berlin câștigă Cupa EHF! Mihai Popescu, cel mai bun portar din Final 4

Fuchse Berlin câștigă Cupa EHF, pentru a doua oară în istorie, după victoria cu St Raphael, scor 28-25.

Autor: Maria Sorescu / 18 Mai 2018

CSM București a terminat sezonul cu o victorie lejeră, dar și cu Udriștoiu accidentată

CSM Bucureşti și-a asigurat din timp titlul de campioană în Liga Florilor, dar nu s-a menajat deloc nici măcar în ultima etapă.

Autor: Maria Sorescu / 21 Mai 2018

Andreea Verdeș și Denisa Mailat au obținut medalii de argint și de bronz la Cupa Irina Deleanu de gimnastică ritmică

Cupa Irina Deleanu a fost cea mai importantă competiţie de gimnastică ritmică găzduită în această lună în România, la Sala Polivalentă din Capitală.

Andrei Gag, argint la reuniunea IAAF World Challenge de la Osaka

Atletul Andrei Gag a reprezentat România la reuniunea atletică de la Osaka, din cadrul IAAF World Challenge.

Autor: Andrei Szabo / 21 Mai 2018

Belgia merge la Cupa Mondială fără Nainggolan, Origi și Mirallas. Iată lotul „diavolilor”

Roberto Martinez, selecționerul Belgiei, a anunțat lotul lărgit de jucători în vederea participării la Cupa Mondială 2018.