Liga Florilor: Universitatea Cluj câștigă în ultimele secunde duelul cu Corona Brașov

Autor: Daniel Samoilă

În etapa a 16-a din Liga Florilor am avut parte de un duel echilibrat între Universitatea Cluj și Corona Brașov.

Clujencele, care sunt pe ultimul loc al clasamentului, au dat o replică destul de solidă Coronei Brașov, care însă venea după două înfrângeri la rând.

Cele două formații s-au succedat la conducere, dar la pauză s-a intrat la egalitate, 16-16. În partea secundă s-a continuat în același ritm și am avut parte de un meci extrem de echilibrat, iar la finalul celor 60 de minute U Cluj a reușit victoria în ultimele secunde.

Timeea Tătar (Corona) a scăpat pe contraatac, dar Ionica Munteanu a apărat, iar Vălean a înscris golul victoriei pentru gazde cu patru secunde înainte de final. S-a terminat U Cluj-Corona Brașov 32-31, o victorie ce le urcă pe ardelence pe locul 13, cu 14 puncte. Corona rămâne pe 8, cu 21 de puncte.

Autor: Pompiliu-Nicolae Constantin / 21 Feb. 2018

Nu banii Cristinei Neagu ar trebui să ne deranjeze, ci sumele aruncate pe fereastră pe proiecte nerealizate

Fluturașul de salariu intrat în posesia jurnaliștilor indică 22 000 de euro lunar pentru cea mai bună handbalistă a lumii.

Autor: Vasile Cenușă / 20 Feb. 2018

Nora Mork a vorbit despre accidentarea gravă pe care a suferit-o

Nora Mork a fost votată de aproape 80.000 de oameni şi 16 jurnalişti din 13 ţări diferite drept cea mai bună jucătoare  a lumii în 2017, într-o anchetă făcută de Handball-Planet.com

Autor: Nicolas Grama / 20 Feb. 2018

Potaissa Turda va da testul norvegian în sferturile Challenge Cup, cu Fyllingen Bergen

Turdenii vor juca primul meci pe teren propriu, pe 24 sau 25 martie, manşa secundă fiind programată în Norvegia, o săptămână mai târziu.

Autor: Dionisie Rotaru / 21 Feb. 2018

Bogdan Stancu s-a retras de la echipa națională

La doar 31 de ani, Bogdan Stancu a ales să-și încheie cariera internațională, preferând să se concentreze pe evoluțiile sale de la Bursaspor.

Autor: Vasile Cenușă / 21 Feb. 2018

România-Belgia 0-2. Niculescu și Buzărnescu au fost eliminate de la Budapesta

După Sorana Cîrstea, și Monica Niculescu și Mihaela Buzărnescu au părăsit prematur turneul de la Budapesta, deși porneau ca favorite în disputele de astăzi, împotriva unor jucătoare din Belgia.